Bezpłatne badania mammograficzne • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Bezpłatne badania mammograficzne

10 listopada 2017, 11:49 | Komunikaty

W związku z funkcjonującą od 2008 roku pracownią mammografii w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Płońsku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego chcielibyśmy ponownie zachęcić Panie z terenu gminy Sochocin do korzystania z badań mammograficznych. Jedynym i najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rakowi piersi jest zwiększanie świadomości kobiet, dlatego też prowadzimy działania promocyjne. Dotychczas, czyli do pierwszej połowy 2017 r. wykonano 10 163 badania, a 370 kobiet skierowano do dalszej diagnostyki.

Rak piersi jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u kobiet. Z obecnie żyjących kobiet, co 14 Polka zachoruje na raka piersi w ciągu swojego życia. Sposobem wczesnego wykrywania nieprawidłowych zmian w piersi jest mammografia – badanie bezpieczne i bezbolesne.

W pracowni mammografii w SPZZOZ w Płońsku wykonywane są badania skryningowe w kierunku raka piersi przeznaczone dla kobiet w wieku 50-69 lat. Są to badania bezpłatne, możliwe do wykonania raz na 2 lata.

Na badania pacjentka może zapisać się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.30 osobiście w rejestracji – gabinet nr 3 w budynku Przychodni Poradni Specjalistycznych w Płońsku, ul. Sienkiewicza 7 lub telefonicznie 23 661 77 84. Badanie jest wykonywane w uzgodnionym terminie.

Foto: www.tubabrzegu.pl

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)