Gmina Sochocin ze wsparciem na rozwój infrastruktury szkolnej • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Gmina Sochocin ze wsparciem na rozwój infrastruktury szkolnej

28 lipca 2017, 13:21 | Komunikaty

Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło ponad 600 tys. zł na nowoczesne i bezpieczne obiekty sportowe przy Szkole Podstawowej w Kołozębiu i Smardzewie oraz przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

W ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej wybudowane zostanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej w Kołozębiu i w Smardzewie oraz wyremontowana zostanie hala sportowa i boisko wielofunkcyjne przy PZSiPS. Tu ponadto program zakłada powstanie siłowni zewnętrznej.

Całkowity koszt projektu to 1 269 950,00 zł, z czego 625 500,00 zł stanowi dofinansowanie z MSiT. Wykonanie inwestycji zaplanowano na lata 2018–2019. W konkursie gmina mogła ubiegać się o maksymalne dofinansowanie na poziomie 50%.

Jak podaje Ministerstwo Sportu i Turystki „Celem rozstrzygniętego programu jest poprawa stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego, służącej lokalnym społecznościom do aktywnego spędzania czasu wolnego czy umożliwiającej współzawodnictwo sportowe. Obiekty mają być wielofunkcyjne i dostępne dla wszystkich”.

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)