Wyślij PIT przez Internet • Komunikaty • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Wyślij PIT przez Internet

7 lutego 2018, 8:51 | Komunikaty

Można już składać zeznania podatkowe za 2017 r. Izba Administracji Skarbowej zachęca do składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, bez zbędnych formalności. Jest to najszybsza i najprostsza forma wywiązania się z corocznego obowiązku podatkowego.

Obowiązek sporządzenia PIT-11 mają płatnicy, którzy dokonywali w ciągu roku wypłat m.in.: ze stosunku pracy, pracy nakładczej (umowy o dzieło), zasiłków pieniężnych z ubezpieczenia społecznego, stypendiów oraz emerytur i rent z zagranicy.

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przypomina, że firma rozliczająca nie więcej niż pięciu pracowników miała obowiązek wysłać PIT-11 w formie papierowej do 31 stycznia, jeżeli wybierze formę elektroniczną ma czas na przekazanie informacji do urzędu skarbowego tak jak pozostali pracodawcy drogą elektroniczną, dzięki systemowi e-Deklaracje http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/e-deklaracje do końca lutego następującego po roku podatkowym.

PIT-11 stanowi podstawowe źródło wiedzy niezbędnej do sporządzenia zeznań rocznych takich jak PIT-37 czy PIT-36 (link otwiera nowe okno w innym serwisie). W związku z tym, do 28 lutego 2018 r. PIT-11 powinien otrzymać każdy pracownik, w formie papierowej lub jeśli wyrazi zgodę – w elektronicznej. Na jego podstawie podatnik, który jest osobą fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej, wypełnia PIT-37 na formularzu za 2017 r. i wysyła właściwemu urzędowi skarbowemu.

IAS zachęca do składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną, bez zbędnych formalności, korzystając z:

- konta podatnika,

- wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego, czyli usługi PFR za 2017 r., która będzie dostępna od 15 marca 2018 r. na portalu podatkowym,

- formularza elektronicznego -

w ten sposób do końca 2017 r. zostało złożonych ponad 68 mln dokumentów.

Należy pamiętać, że PIT-11 stanowi podstawową informację o przychodach, dochodach, kosztach oraz o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Jeżeli mają Państwo wątpliwości lub pytania związane z elektronicznym składaniem deklaracji podatkowych, zapraszamy do odwiedzenia „e-Stanowiska”, które znajduje się w siedzibie Urzędu Skarbowego w Płońsku, w pokoju nr 3 lub skorzystania z lokalnej infolinii systemu e-Deklaracje, dostępnej pod numerem tel. 23 662 04 03.Źródło: www.mazowieckie.kas.gov.pl

Foto: www.pixabay.com

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)