Maraton szczypiorniaka i sukcesy Sochocina • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Maraton szczypiorniaka i sukcesy Sochocina

16 marca 2017, 10:33 | Komunikaty

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej

W czwartek, 2 marca o Mistrzostwo Powiatu Płońskiego w piłce ręcznej rywalizowały dziewczęta ze Szkół Podstawowych.

W turnieju udział brały: Szkoła Podstawowa nr 2 w Płońsku, Szkoła Podstawowa z Czerwińska, Szkoła Podstawowa z Baboszewa oraz Szkoła Podstawowa z Sochocina.

Reprezentantki SP Sochocin wygrały bezapelacyjnie wszystkie swoje mecze zdobywając Mistrzostwo Powiatu Płońskiego, a zarazem uzyskały awans do Półfinałów Mistrzostw Mazowsza.

Zawody półfinałowe rozegrane zostały we wtorek, 7 marca w Mławie. Tam nasze zawodniczki zdobyły brązowy medal wygrywając z SP Regimin, SP Winnica i przegrywając z SP 6 Mława i SP 7 Mława. Dziewczęta, które reprezentowały naszą szkołę to głównie uczennice klas piątych.

Dziewczęta z Gimnazjum

Największy sukces odniosły dziewczęta z Gimnazjum im. Orła Białego w Sochocinie. Najpierw w piątek, 3 marca w Baboszewie zdobyły tytuł Mistrzyń Powiatu Płońskiego odnosząc zdecydowane zwycięstwa nad drużynami: Gimnazjum nr 1 Płońsk, Gimnazjum Baboszewo, Gimnazjum Czerwińsk i Gimnazjum nr 2 Płońsk. Sochocinianki rzuciły 134 bramki tracąc tylko 24. Jednocześnie dziewczęta wywalczyły awans do Półfinałów Igrzysk Mazowsza.

W czwartek, 9 marca w Regiminie nasze reprezentantki przystąpiły do walki o awans do Igrzysk Mazowsza. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: Gimnazjum Regimin, Gimnazjum Sochocin, Gimnazjum nr 4 Mława, Gimnazjum Gzy i Gimnazjum Gąsocin.

Turniej zakończył się ogromnym sukcesem sochocinianek, które po wygraniu wszystkich meczów zdobyły złoty medal i uzyskały awans do XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Igrzyska odbędą się w dniach 12–14 maja 2017 r. w Sochocinie. Udział w Igrzyskach weźmie osiem najlepszych drużyn szkół gimnazjalnych z województwa mazowieckiego.

Chłopcy z Gimnazjum

W środę, 1 marca drużyna chłopców z Gimnazjum w Sochocinie zdobyła Mistrzostwo Powiatu Płońskiego w piłce ręcznej, awansując tym samym do półfinału Igrzysk Mazowsza.

W poniedziałek, 6 marca gimnazjaliści o prymat w rejonie walczyli w Regiminie. W pierwszym spotkaniu zwycięstwo z Gimnazjum Wiśniewo, w drugim porażka z gospodarzem turnieju Regiminem. Następne dwa spotkania (z Gimnazjum nr 4 Ciechanów i Gimnazjum Bieżuń) były już zwycięskie i sochocinianie zostali wicemistrzami rejonu.

Galeria (2)Galeria (3)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)