Pogotowie przeciwpowodziowe w regionie. Wkra niebezpiecznie przybrała • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Pogotowie przeciwpowodziowe w regionie. Wkra niebezpiecznie przybrała

1 lutego 2018, 15:31 | Komunikaty

Dzisiaj w Urzędzie Gminy Sochocin odbyło się spotkanie wójta Andrzeja Romatowskiego z przedstawicielami Gminnego Zespołu Zarządzenia Kryzysowego, służb i straży w sprawie podjęcia działań dot. ogłoszonego stanu pogotowia przeciwpowodziowego na obszarze gminy Sochocin. Od godz. 15.00 dnia 30 stycznia 2018 r. do odwołania, obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe - wszystko z powodu przekroczenia ostrzegawczego poziomu wody na rzece Wkrze.

Urzędnicy oraz poszczególne jednostki ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy Sochocin na bieżąco monitorują sytuację na rzece oraz biorą udział w zabezpieczaniu najbardziej zagrożonych podtopieniem miejsc. Urząd pozostaje w stałym kontakcie z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Płońsku oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Ciechanowie. Przypomnijmy, że wprowadzenie pogotowia przeciwpowodziowego oznacza, że służby i instytucje odpowiedzialne za ochronę ludności pracują w stanie podwyższonej gotowości.

Przypadki bezpośredniego zagrożenia mienia bądź życia ludzkiego prosimy kierować do Gminnego Punktu Kontaktowego pod numerem tel. 23 661 80 01, a po godz. 16.00 do Katarzyny Jasińskiej - członka Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, nr tel. 505 245 686.

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)