Rodzice dzieciom – poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Rodzice dzieciom – poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato

29 grudnia 2017, 13:43 | Komunikaty

„Czym skorupka za młodu nasiąknie...”

Uprzejmie informujemy, iż od 1 stycznia 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Sochocinie rusza z całoroczną akcją pt. „Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.

W ramach tego przedsięwzięcia każdy rodzic nowo narodzonego maluszka, podczas złożenia wniosku o świadczenie z tytułu urodzenia dziecka – tzw. „becikowego”, otrzyma kartę upominkową do zrealizowania w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sochocinie.

W ramach karty otrzyma bezpłatnie wyjątkową publikację pt. „Pierwsza książka mojego dziecka” wraz z broszurą informacyjną z propozycjami odpowiednich lektur dla swoich pociech, z podziałem na wiek. Aby maluszkom miło się słuchało, w przygotowanym zestawie czeka na nich również mały pluszowy miś.

Publikacja „Pierwsza książka mojego dziecka” jest stworzona przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jest to bardzo wartościowy materiał edukacyjny. Zawiera zabawnie ilustrowane wiersze dla najmłodszych, które uczą słownictwa i objaśniają dziecku świat. Poza tekstami dla dzieci znajdują się tu również informacje dla rodziców na temat korzyści z czytania i wskazówki dotyczące mądrego wychowania dziecka.

Głównym celem akcji jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia.

Głównym sponsorem przedsięwzięcia jest firma Elanders Polska Sp. z o.o., która sfinansowała zakup książek. Patronat medialny nad akcją objęły: gazeta „Extra Płońsk”, Radio Płońsk oraz portal internetowy „Płońsk w Sieci”.

Czytajmy dziecku 20 minut dziennie, codziennie! (nadesłała Renata Krawczyk)

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)