Rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Rozmawiali z seniorami o ich bezpieczeństwie

20 listopada 2017, 13:51 | Informacje z gminy

Policjanci z płońskiej komendy gościli dzisiaj w sochocińskim domu kultury, gdzie spotkali się z osobami starszymi. Podczas wykładu seniorzy dowiedzieli się jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za policjanta, funkcjonariusza CBA lub CBŚP. Mundurowi przypomnieli także o oszustach wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „wnuczka”.

Policjanci ostrzegali przed wpuszczaniem do domu obcych i instruowali co należy robić by nie paść ofiarą oszustów. Mówili również, dlaczego należy potwierdzać wiarygodność osób podających się za opiekunów społecznych, hydraulików, czy urzędników oferujących pomoc finansową. Spotkanie służyło zwiększeniu świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazaniu informacji o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia.

Seniorów z tereny gminy Sochocin odwiedzili również płońscy strażacy, którzy apelowali o to, by kupować i montować w swoich domach czujniki tlenku węgla. Przypomnieli też, że takie urządzenie ostrzega przed zbyt wysokim stężeniem tlenku węgla, ale nie oznacza to, że sami nie musimy dbać o bezpieczeństwo.

Prelekcja dla seniorów w Gminnym Ośrodku Kultury była okazją do rozmów o bezpieczeństwie w ramach inicjatywy profilaktycznej na rzecz poprawy bezpieczeństwa pt. "Senior uświadomiony-bezpieczny".

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)