W Sochocinie powstanie park linowy • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

W Sochocinie powstanie park linowy

15 sierpnia 2017, 12:23 | Informacje z gminy

W Sochocinie, najprawdopodobniej w przyszłym roku, pojawi się park linowy. Oprócz zakupu, montażu i instalacji sprzętu pozwalającego na stworzenie parku, część funduszy przeznaczona będzie na szkolenie i pracę dwóch instruktorów czuwających nad bezpieczeństwem.

Wniosek o dofinansowanie w kwocie ok. 130 tys. zł przeszedł pozytywnie ocenę Lokalnej Grupy Działania Przyjazne Mazowsze i aktualnie jest oceniany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Wartość projektu liczona jest na nieco ponad 200 tys. zł.

Park linowy według planów miałby stanąć obok gminnego stadionu, w terenie leśnym. W skład parku mają wchodzić następujące trasy: „Maluch” dla dzieci młodszych, trasa „Zielona” dla dzieci starszych i młodzieży plus trasa szkoleniowa. Trasa „Maluch” składać się ma z 13 przeszkód z asekuracją z siatek. Jej łączna długość to 90 metrów. Trasa „Zielona” to 19 przeszkód z asekuracją własną alpinistyczną. W sumie 114 m. Trasa szkoleniowa naziemna powstanie z trzech lin rozciągniętych pomiędzy drzewami.

Prace przy parku miałyby się zakończyć w następnym roku, jednak na razie nie ma ostatecznego terminu. Prawdopodobnie na początku 2018 r. poznamy wykonawcę, który zajmie się stworzeniem tego miejsca rozrywki.

Źródło: http://plonskwsieci.pl
Artykuł: http://plonskwsieci.pl/wokol-plonska/1702-to-bylaby-dopiero-atrakcja
Autor: Dawid Turowiecki
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)