XVII Targi Edukacyjne 2018 w Poświętnem • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

XVII Targi Edukacyjne 2018 w Poświętnem

16 lutego 2018, 9:24 | Komunikaty

Targi edukacyjne organizowane są przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne w Płońsku od 17 lat. Co roku odbywają się na początku marca, tym razem będą miały miejsce drugiego, w piątek w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym Ośrodka przy ul. Sienkiewicza 11. Targi mają pomóc młodzieży w podjęciu decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia lub pracy, a dla wystawców: szkół, uczelni oraz instytucji rynku pracy są efektywną formą promocji.

Uczelnie i szkoły oraz instytucje rynku pracy przygotują stoiska informacyjno-promocyjne i zaprezentują swoje oferty. Wystawcy będą służyli radą i pomocą wszystkim zainteresowanym w godzinach od 10.00 do 14.00. Zaprezentują w atrakcyjnej formie różne kierunki dalszego kształcenia. Zaproponują uczniom ostatnich klas szkół średnich i ponadgimnazjalnych z powiatu płońskiego, i nie tylko, ciekawe kierunki kształcenia, przedstawią zasady rekrutacji, poinformują ile wynosi czesne, jaka jest baza dydaktyczna, na jakie dodatkowe bonusy można liczyć rozpoczynając naukę w ich szkole, jak przedstawia się współpraca zagraniczna uczelni i udzielą wielu innych, ważnych informacji o nowoczesnej edukacji i miejscu jej prowadzenia.

Bezpośrednia rozmowa z przedstawicielami szkół publicznych i prywatnych z województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego pozwoli ustalić uczniom istotne szczegóły, pomagające w kreowaniu ścieżki kariery. Młodzież będzie mogła bliżej poznać zupełnie nowe profesje i możliwości kształcenia lub rozważyć jakiś wariant alternatywny dla dalszej edukacji czy kariery zawodowej. Z tych powodów warto odwiedzić targi edukacyjne w Płońsku, zebrać potrzebne dane i dopytać o szczegóły kontynuowania nauki w wybranej szkole. Targi są także miejscem wymiany informacji i doświadczeń dla nauczycieli z różnych szkół.

Ponadto współorganizatorzy poinformują o najbardziej poszukiwanych profesjach na terenie powiatu płońskiego oraz o czynnikach wpływających na wybór dalszej ścieżki kształcenia i zawodu.

W przeprowadzeniu imprezy aktywnie pomagają partnerzy przedsięwzięcia. Są to Starostwo Powiatowe w Płońsku, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie Filia w Ciechanowie, Powiatowy Urząd Pracy w Płońsku, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Ciechanowie, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Płońsku. Organizatorzy serdecznie zapraszają młodzież i grono pedagogiczne do udziału w targach.

Info: Małgorzata Najechalska/MODR O/Poświętne

© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)