„ Marsz Gwiaździsty 2015” już za nami! • Aktualności • Turystyka • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

„ Marsz Gwiaździsty 2015” już za nami!

18 maja 2015, 10:01

W sobotę 16 maja, przy pięknej pogodzie odbyła się już II edycja imprezy turystycznej pn.” Marsz Gwiaździsty” .

W imprezę włączyło się 6 gmin: Sochocin, Joniec, Nowe Miasto, Płońsk, Baboszewo, Dzierzążnia i miasto Raciąż oraz Lokalna Grupa Działania – Przyjazne Mazowsze.

Impreza polegała na przemierzeniu wyznaczonych tras biegnących przez warte odwiedzenia miejsca powiatu. Uczestnicy imprezy po przemierzeniu wybranej trasy zakończyli marsz na wspólnym pikniku w miejscowości Lisewo.

Jako uczestnicy marszu w Gminie Sochocin przemierzyliśmy trasę bryczkami, oprócz wspaniałej zabawy przy akompaniamencie akordeonu w wykonaniu Pana Zbigniewa Gontarka mieliśmy okazję do zwiedzania malowniczej Gminy Sochocin!

Trasę konną rozpoczęliśmy od Izby Pamiątkowej Guzikarstwa w Sochocinie, gdzie poznaliśmy niezwykle unikalne rzemiosło produkcji guzika z muszli morskiej oraz rzecznej. Z Izby wyruszyliśmy malowniczą drogą wzdłuż rzeki Raciążnicy do Sanktuarium Matki Bożej Smardzewskiej , gdzie ks. Henryk Dymek opowiedział nam wyjątkową historię tego miejsca i cudownego obrazu. Po wspólnej krótkiej modlitwie wyruszyliśmy do hotelu BoniFaCio Spa & Sport Resort w miejscowości Kępa, był to czas na krótki odpoczynek przy kawie i herbacie, a dzieci miały okazję bawić się na pięknie zagospodarowanym terenie hotelu.Z obiektu wyruszyliśmy wzdłuż lasów w miejscowości Kępa i Budy Gutarzewskie do stajni „ Chabrowa Polana” w miejscowości Kondrajec. Tu gospodarze tego wyjątkowego miejsca Państwo Chabrowie ugościli nas pysznym obiadem w scenerii zapachu bzów. Nie zabrakło tu również atrakcji uczestnicy mogli podziwiać pokaz jazdy konnej w stylu western w wykonaniu córek gospodarzy Pani Natalii i Pani Kasi. A na koniec każdy z uczestników mógł pod czujnym okiem gospodarzy przekonać się osobiście jak jest w siodle.

Z wielkim żalem opuszczaliśmy to miejsce, ale czas nas nieubłaganie gonił. Podsumowanie marszu zakończyliśmy w miejscowości Lisewo, gdzie po odbiór medali ruszyliśmy z uśmiechem na twarzy nucąc „ A Sochocin niech żyje, niech żyje…. „

Łącznie w marszu na trasie konnej w gminie Sochocin uczestniczyło 20 osób.

Wszyscy uczestnicy chętnie zapisują się już na drugi rok, co świadczy tylko o doskonałym spędzonym czasie w wyjątkowy sposób.

Niech żałują Ci co nie byli i zapraszamy za rok !

Bryczki udostępnił pan Wojciech Śmietanowski ze stajni ”Kubuś w Idzikowicach”

Galeria (2)Galeria (3)Galeria (4)Galeria (5)Galeria (6)Galeria (7)Galeria (8)Galeria (9)Galeria (10)Galeria (11)Galeria (12)Galeria (13)Galeria (14)Galeria (15)Galeria (16)Galeria (17)Galeria (18)Galeria (19)Galeria (20)Galeria (21)Galeria (22)Galeria (23)Galeria (24)Galeria (25)Galeria (26)Galeria (27)Galeria (28)Galeria (29)Galeria (30)Galeria (31)Galeria (32)Galeria (33)Galeria (34)Galeria (35)Galeria (36)Galeria (37)Galeria (38)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)