Badanie wzroku w Sochocinie. Bezpłatnie przebadano 39 osób • Aktualności • Urząd Gminy Sochocin

Galeria (1)

Badanie wzroku w Sochocinie. Bezpłatnie przebadano 39 osób

13 marca 2019, 10:18 | Informacje z gminy

We wtorek, 12 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Sochocin odbyła się akcja badania wzroku mieszkańców sochocińskiej gminy. Swoje oczy bezpłatnie przebadało 39 pacjentów.

Do bezbolesnego, kompleksowego badania mogła przystąpić każda chętna osoba od 14. roku życia. Sala konferencyjna, w której odbywały się badania, wyposażona została w specjalistyczny sprzęt, pozwalający sprawdzenie oczu. Optometrysta Wojciech Pałuska wykonał zarówno badanie komputerowe, jak również przy użyciu tablicy z cyframi lub literami. W ramach badania każdy pacjent otrzymał pełną informację, jak można poprawić swój wzrok i jak o niego dbać.

Czynności wykonane w badaniu optometrycznym mają dostarczyć wystarczającej wiedzy o procesie widzenia pacjenta, aby później podjąć właściwe decyzje, co do zalecanych pomocy optycznych, ćwiczeń wzrokowych, czy profilaktyki narządu wzroku – mówi doświadczony specjalista Wojciech Pałuska.

Akcję badań okulistycznych przeprowadziła firma „Na Oku”. O kolejnych, podobnych przedsięwzięciach profilaktycznych, będziemy informować na bieżąco.

KW

Galeria (2)
© 2017 Urząd Gminy w Sochocinie | Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)