Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie małe 20°C

23 września przy budynku OSP Sochocin czekać będzie mammobus

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi, 23 września w godzinach od 9.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie, ulica Guzikarzy 8.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentek oraz personelu medycznego badania będą wykonywane w reżimie sanitarnym, między innymi w zakresie wyposażenia techników w środki ochrony osobistej, jak i dezynfekcji pracowni i aparatury diagnostycznej oraz obsługi pacjenta.

W pracowni może przebywać wyłącznie jedna pani, co zapewnia utrzymanie niezbędnego dystansu. Przed badaniem panie proszone są o wypełnienie ankiety. Do dyspozycji są również środki do dezynfekcji rąk. Ponadto pacjentki proszone są o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji, a także obowiązane do założenia maseczki ochronnej.

Zainteresowane panie proszone są o wcześniejszą rejestrację pod numerem tel. 42 254 64 10 lub 517 544 004, albo na stronie internetowej www.medica.org.pl.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content