Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Pomoc społeczna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochocinie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, to placówka, która na gruncie lokalnym realizuje zadania państwa z zakresu pomocy społecznej. Zakresem działania obejmuje on teren gminy Sochocin, czyli 28 sołectw.

Celem działalności MGOPS jest doprowadzenie do możliwie pełnego życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz do ich integracji ze środowiskiem oraz umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne zasoby, możliwości i uprawnienia oraz zapobieganie powstawaniu takich sytuacji.

Ośrodek udziela różnych form wsparcia dla rodzin. Są to: zasiłki stałe dla osób niepełnosprawnych lub w wieku poprodukcyjnym, które nie nabyły prawa do własnych świadczeń, zasiłki okresowe, zasiłki celowe na konkretną potrzebę bytową rodziny.

ul. Guzikarzy 9, 09-110 Sochocin

tel. 23 661 80 01, 661 80 25
fax 23 661 80 55
e-mail: gops@sochocin.pl

http://gops.sochocin.pl/kontakt/

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content