Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Pomoc społeczna

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sochocinie

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej z siedzibą w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, to placówka, która na gruncie lokalnym realizuje zadania państwa z zakresu pomocy społecznej. Zakresem działania obejmuje on teren gminy Sochocin, czyli 28 sołectw.

Celem działalności MGOPS jest doprowadzenie do możliwie pełnego życiowego usamodzielnienia osób i rodzin oraz do ich integracji ze środowiskiem oraz umożliwienie osobom i rodzinom przezwyciężenie trudnych sytuacji życiowych, których nie są w stanie pokonać, wykorzystując własne zasoby, możliwości i uprawnienia oraz zapobieganie powstawaniu takich sytuacji.

Ośrodek udziela różnych form wsparcia dla rodzin. Są to: zasiłki stałe dla osób niepełnosprawnych lub w wieku poprodukcyjnym, które nie nabyły prawa do własnych świadczeń, zasiłki okresowe, zasiłki celowe na konkretną potrzebę bytową rodziny.

ul. Guzikarzy 9, 09-110 Sochocin

tel. 23 661 80 01, 661 80 25
fax 23 661 80 55
e-mail: gops@sochocin.pl

http://gops.sochocin.pl/kontakt/

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content