Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | zachmurzenie duże -6°C

Programy rządowe

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miasto i Gmina Sochocin w 2023 r. otrzymała dofinansowanie na zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz realizację działań promujących czytelnictwo w wysokości 2500 zł dla Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie. Całkowity koszt realizacji zadania 3125,00 zł.

Miasto i Gmina Sochocin w 2022 r. otrzymała dofinansowanie na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizację działań promujących czytelnictwo w wysokości 8500 zł dla szkół i przedszkoli:

 1. Guzikowa Kraina – Przedszkole Samorządowe w Sochocinie;
 2. Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie – odział przedszkolny;
 3. Szkoły Podstawowej w Kołozębiu im. św. Jana Pawła II;
 4. Szkoły Podstawowej w Kołozębiu im. św. Jana Pawła II – odział przedszkolny;

 

Całkowity koszt realizacji zadania 10 625,00 zł.

Miasto i Gmina Sochocin w 2021 r. otrzymała dofinansowanie na zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz realizację działań promujących czytelnictwo w wysokości 4500 zł dla Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Sochocinie. Całkowity koszt realizacji zadania 5625,00 zł.

Przedsięwzięcie "Poznaj Polskę"

Dofinansowanie wycieczek dla uczniów w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” – edycja 2023, Miasto i Gmina Sochocin otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 32 633,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 40 792,00 zł.

Środki finansowe otrzymane w formie dotacji celowej przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra.

Przedsięwzięcie pn. „Poznaj Polskę” ma na celu uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, dzięki czemu nauka nabierze praktycznego wymiaru, umożliwi dzieciom i młodzieży poznanie Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

Grupę docelową stanowi 79 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie oraz Szkoły Podstawowej w Kołozębiu im. św. Jana Pawła II.

Termin realizacji projektu do 15 grudnia bieżącego roku.

W dniach 16.05–18.05.2023 r. uczniowie klas IV–VIII Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych 1863 r. w Smardzewie w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w trzydniowej wyciecze edukacyjnej, w czasie której zwiedzono następujące punkty edukacyjne:

 • Ojców – Ojcowski Park Narodowy
 • Kraków – Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki
 • Kraków – historyczny zespół miasta
 • Kraków – Kopiec Kościuszki z otoczeniem
 • Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • Kraków – Muzeum Narodowe w Krakowie. Sukiennice
 • Kraków – Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
 • Wieliczka – Kopalnia soli „Wieliczka”

Łączny koszt wycieczki wyniósł 18 750,00 zł, w tym 80% (15 000,00 zł) – sfinansowano z budżetu państwa w ramach programu „Poznaj Polskę”, 20% (3750,00 zł) wkład własny sfinansowali rodzice.

W dniu 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas I–III Szkoły Podstawowej w Kołozębiu im. św. Jana Pawła II w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w jednodniowej wyciecze edukacyjnej, w czasie której zwiedzono następujące punkty edukacyjne:

 • Nieborów i Arkadia – zespół pałacowo-ogrodowy i ogród sentymentalno-romantyczny (oddział Muzeum Narodowego w Warszawie),
 • Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie.

Łączny koszt wycieczki wyniósł 3292,00 zł,  w tym 80% (2633,00 zł) – sfinansowano z budżetu państwa w ramach programu „Poznaj Polskę”, 20% (659,00 zł) wkład własny sfinansowali rodzice.

W dniach 19.06–21.06.2023 r. uczniowie klas IV–VIII Szkoły Podstawowej w Kołozębiu im. św. Jana Pawła II w ramach projektu „Poznaj Polskę” uczestniczyli w trzydniowej wyciecze edukacyjnej, w czasie której zwiedzono następujące punkty edukacyjne:

 • Ojców – Ojcowski Park Narodowy
 • Kraków – Zamek Królewski na Wawelu. Państwowe Zbiory Sztuki
 • Kraków – historyczny zespół miasta
 • Kraków – Kopiec Kościuszki z otoczeniem
 • Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
 • Kraków – Muzeum Narodowe w Krakowie. Sukiennice
 • Kraków – Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie
 • Wieliczka – Kopalnia soli „Wieliczka”

Łączny koszt wycieczki wyniósł 18 750,00 zł, w tym 80% (15 000,00 zł) – sfinansowano z budżetu państwa w ramach programu „Poznaj Polskę”, 20% (3750,00 zł) wkład własny sfinansowali rodzice.

 
 

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content