W dniu 28 maja 2014 r. Rada Gminy Sochocin podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia herbu, flagi, banneru, sztandaru i pieczęci gminy Sochocin oraz zasad ich używania (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2014 r. poz. 5984). Projekty opracowanych wzorów przedłożono Ministrowi Administracji i Cyfryzacji, który wydał pozytywną opinię. Podstawę pozytywnej opinii stanowiła uchwała komisji heraldycznej.
Na mocy wyżej wymienionej uchwały rady gminy ustanowiono: herb, flagę, banner, sztandar i pieczęć gminy Sochocin. Wzór graficzny symboli gminy to pięciolistna róża czerwona w polu srebrnym (białym). Róża czerwona jest historycznym herbem Sochocina, używanym prawdopodobnie od roku 1385, czyli od momentu nadania praw miejskich.
Od co najmniej XV wieku używana była również pieczęć z rozetą w postaci pięciolistnej róży, pieczęć taka wyciśnięta jest na aktach w 1552 r. w Archiwum Skarbowym, w 1553 r. w Muzeum Czapskich. Na następnej pieczęci z XVI wieku jest to róża sześciolistna.
Wzory symboli gminy Sochocin opracowano na podstawie faktów historycznych i miejscowej tradycji, dotyczącej używania symboli gminnych w postaci pięciolistnej czerwonej róży przez wiele wieków.
W zależności od rodzaju formularza udostępnionego przez urząd możemy dodać załączniki małe (do 3,5 MB) lub duże pliki (do 500 MB).
Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 102. rocznicy wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku, które odbędą się w niedzielę, 14 sierpnia, a rozpocznie je msza święta w kościele parafialnym w Sochocinie o godzinie 12.00.
Po niej, sprzed kościoła na cmentarz parafialny, w asyście Orkiestry Dętej Sochocin, wyruszy orszak mieszkańców, pocztów sztandarowych oraz zaproszonych gości. Trasa przemarszu odbędzie się ulicą Płońską do skrzyżowania z ulicą Ciechanowską i dalej ulicą Ciechanowską w kierunku cmentarza, gdzie planowana jest dalsza część uroczystości.
Program uroczystości:
– godz. 12.00 msza święta w intencji Ojczyzny oraz bohaterów poległych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 r.,
– godz. 13.00 przemarsz na cmentarz parafialny,
– godz. 13.30 uroczystości rocznicowe na cmentarzu:
Uroczystość uatrakcyjni udział grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej 79. Pułku Piechoty Strzelców Słonimskich imienia Hetmana Lwa Sapiehy, a także obecność członków Stowarzyszenia Rodzin i Sympatyków Żołnierzy 72. Pułku Piechoty imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu.
Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.