Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Insygnia gminy Sochocin

W dniu 28 maja 2014 r. Rada Gminy Sochocin podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia herbu, flagi, banneru, sztandaru i pieczęci gminy Sochocin oraz zasad ich używania (Dz. Urz. Woj. Maz. z 2014 r. poz. 5984). Projekty opracowanych wzorów przedłożono Ministrowi Administracji i Cyfryzacji, który wydał pozytywną opinię. Podstawę pozytywnej opinii stanowiła uchwała komisji heraldycznej.

Na mocy wyżej wymienionej uchwały rady gminy ustanowiono: herb, flagę, banner, sztandar i pieczęć gminy Sochocin. Wzór graficzny symboli gminy to pięciolistna róża czerwona w polu srebrnym (białym). Róża czerwona jest historycznym herbem Sochocina, używanym prawdopodobnie od roku 1385, czyli od momentu nadania praw miejskich.

Od co najmniej XV wieku używana była również pieczęć z rozetą w postaci pięciolistnej róży, pieczęć taka wyciśnięta jest na aktach w 1552 r. w Archiwum Skarbowym, w 1553 r. w Muzeum Czapskich. Na następnej pieczęci z XVI wieku jest to róża sześciolistna.

Wzory symboli gminy Sochocin opracowano na podstawie faktów historycznych i miejscowej tradycji, dotyczącej używania symboli gminnych w postaci pięciolistnej czerwonej róży przez wiele wieków.

blank

blankHerb gminy Sochocin

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content