Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Sport

Zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu realizowane są na bazie ogólnodostępnej hali sportowej z zapleczem noclegowym oraz zmodernizowanego w końcówce 2019 r. boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanych przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Organizowane są tu zgrupowania i obozy sportowe oraz wydarzenia sportowe na skalę powiatową, wojewódzką, jak również ogólnopolską. W ramach

aktywności fizycznej, szkoła w Sochocinie organizuje również liczne konkursy z aktywności fizycznej i sportowej. Szkolne drużyny sportowe osiągają bardzo wysokie wyniki w organizowanych zawodach sportowych, zarówno na szczeblu międzygminnym, powiatowym, a także wojewódzkim.

W Sochocinie znajduje się stadion piłkarski, gdzie swoje mecze rozgrywa Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin. Klub współpracuje z klubami innych gmin w zakresie wymiany doświadczeń oraz organizowania wspólnych zawodów. Uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez CiechanowskoOstrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, celem nabycia wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju. W klubie, oprócz sekcji piłkarskiej, działa i rozwija się sekcja tenisa stołowego.

Poza tą grupą sportów, bardzo ważne w kontekście położenia gminy Sochocin, są aktywności związane z usytuowaniem w pradolinie rzeki Wkry oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. Szczególną rolę odgrywają tu: biegi, siatkówka, sporty rowerowe, wędkarstwo i kajakarstwo.

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content