Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Sport

Zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu realizowane są na bazie ogólnodostępnej hali sportowej z zapleczem noclegowym oraz zmodernizowanego w końcówce 2019 r. boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanych przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Organizowane są tu zgrupowania i obozy sportowe oraz wydarzenia sportowe na skalę powiatową, wojewódzką, jak również ogólnopolską. W ramach

aktywności fizycznej, szkoła w Sochocinie organizuje również liczne konkursy z aktywności fizycznej i sportowej. Szkolne drużyny sportowe osiągają bardzo wysokie wyniki w organizowanych zawodach sportowych, zarówno na szczeblu międzygminnym, powiatowym, a także wojewódzkim.

W Sochocinie znajduje się stadion piłkarski, gdzie swoje mecze rozgrywa Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin. Klub współpracuje z klubami innych gmin w zakresie wymiany doświadczeń oraz organizowania wspólnych zawodów. Uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez CiechanowskoOstrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, celem nabycia wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju. W klubie, oprócz sekcji piłkarskiej, działa i rozwija się sekcja tenisa stołowego.

Poza tą grupą sportów, bardzo ważne w kontekście położenia gminy Sochocin, są aktywności związane z usytuowaniem w pradolinie rzeki Wkry oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. Szczególną rolę odgrywają tu: biegi, siatkówka, sporty rowerowe, wędkarstwo i kajakarstwo.

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content