Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Sport

Zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu realizowane są na bazie ogólnodostępnej hali sportowej z zapleczem noclegowym oraz zmodernizowanego w końcówce 2019 r. boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanych przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Organizowane są tu zgrupowania i obozy sportowe oraz wydarzenia sportowe na skalę powiatową, wojewódzką, jak również ogólnopolską. W ramach

aktywności fizycznej, szkoła w Sochocinie organizuje również liczne konkursy z aktywności fizycznej i sportowej. Szkolne drużyny sportowe osiągają bardzo wysokie wyniki w organizowanych zawodach sportowych, zarówno na szczeblu międzygminnym, powiatowym, a także wojewódzkim.

W Sochocinie znajduje się stadion piłkarski, gdzie swoje mecze rozgrywa Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin. Klub współpracuje z klubami innych gmin w zakresie wymiany doświadczeń oraz organizowania wspólnych zawodów. Uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez CiechanowskoOstrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, celem nabycia wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju. W klubie, oprócz sekcji piłkarskiej, działa i rozwija się sekcja tenisa stołowego.

Poza tą grupą sportów, bardzo ważne w kontekście położenia gminy Sochocin, są aktywności związane z usytuowaniem w pradolinie rzeki Wkry oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. Szczególną rolę odgrywają tu: biegi, siatkówka, sporty rowerowe, wędkarstwo i kajakarstwo.

Skip to content