Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | zachmurzenie małe 3°C

Sport

Zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu realizowane są na bazie ogólnodostępnej hali sportowej z zapleczem noclegowym oraz zmodernizowanego w końcówce 2019 r. boiska wielofunkcyjnego, zlokalizowanych przy Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie. Organizowane są tu zgrupowania i obozy sportowe oraz wydarzenia sportowe na skalę powiatową, wojewódzką, jak również ogólnopolską. W ramach

aktywności fizycznej, szkoła w Sochocinie organizuje również liczne konkursy z aktywności fizycznej i sportowej. Szkolne drużyny sportowe osiągają bardzo wysokie wyniki w organizowanych zawodach sportowych, zarówno na szczeblu międzygminnym, powiatowym, a także wojewódzkim.

W Sochocinie znajduje się stadion piłkarski, gdzie swoje mecze rozgrywa Gminny Klub Sportowy Wkra Sochocin. Klub współpracuje z klubami innych gmin w zakresie wymiany doświadczeń oraz organizowania wspólnych zawodów. Uczestniczy w spotkaniach organizowanych przez CiechanowskoOstrołęcki Okręgowy Związek Piłki Nożnej, celem nabycia wiedzy niezbędnej do dalszego rozwoju. W klubie, oprócz sekcji piłkarskiej, działa i rozwija się sekcja tenisa stołowego.

Poza tą grupą sportów, bardzo ważne w kontekście położenia gminy Sochocin, są aktywności związane z usytuowaniem w pradolinie rzeki Wkry oraz walory krajobrazowo-przyrodnicze. Szczególną rolę odgrywają tu: biegi, siatkówka, sporty rowerowe, wędkarstwo i kajakarstwo.

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content