W mieście i gminie Sochocin zrealizowano kolejną inwestycję dofinansowaną w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2025”.
Zadanie pod nazwą „Montaż urządzeń małej architektury w msc. Niewikla” zostało zakończone w dniu 8 października 2025 r.
Całkowity koszt zadania wyniósł 17 494,72 zł, w tym kwota dofinansowania stanowi 8747,35 zł.
W ramach realizacji zadania zakupiono i zamontowano następujące atestowane wyposażenie:
- huśtawkę wagową – ważkę
- huśtawkę sprężynową – bujak dinozaur
- huśtawkę sprężynową – bujak wywrotkę
- zestaw zabawowy
- ławkę
- kosz
- oraz tablicę z regulaminem.
Nowo powstały plac zabaw w miejscowości Niewikla tworzy bezpieczną publiczną przestrzeń rekreacyjną, zachęca do aktywności fizycznej, zapewnia dzieciom atrakcyjne i jednocześnie bezpieczne miejsce do zabawy. Projekt zrealizowany w ramach ww. programu wsparcia, w wysokim stopniu będzie aktywizował i integrował lokalną społeczność oraz poprawi jakość życia mieszkańców oraz upowszechnieni wizerunek mazowieckiej wsi, jako doskonałego miejsca do życia i rozwoju.
Zadanie współfinansowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2025”.


bezchmurnie 5°C 



