Apel do mieszkańców miasta i gminy Sochocin w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Apel do mieszkańców miasta i gminy Sochocin w sprawie Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

przypominamy, że 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, który potrwa do 30 września br.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w ustawie z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej.

W mieście i gminie Sochocin do tej pory (wg stanu na dzień 6 sierpnia) spisało się już 87% mieszkańców, a więc do końca zostało nam naprawdę niewiele.

Przypomnijmy, że podstawową, a jednocześnie najbezpieczniejszą oraz najwygodniejszą metodą udziału w spisie NSP 2021, jest tzw. samospis internetowy. Zachęcamy do zalogowania się na stronie internetowej https://spis.gov.pl/, celem uzupełnienia formularza spisowego. W przypadku trudności można zwrócić się o pomoc do kogoś z rodziny lub innej zaufanej osoby.

Osoby chcące spisać się samodzielnie mogą skorzystać z punktu spisowego, przygotowanego w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, gdzie pomocą służą pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Sochocinie, do czego serdecznie zachęcamy. Pod numerem telefonu 23 661 80 01 (wew. 45) można umówić się na konkretny termin, pamiętając jednocześnie, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do końca września br.

Osoby bez dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon. Infolinia spisowa dostępna jest pod numerem telefonu 22 279 99 99.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, skontaktują się lub bezpośrednio odwiedzą w terenie rachmistrzowie spisowi. Dla bezpieczeństwa można zweryfikować ich tożsamość, dzwoniąc na infolinię spisową, pod numer telefonu 22 279 99 99 albo sprawdzając samodzielnie w aplikacji „Sprawdź rachmistrza”, dostępnej na stronie https://spis.gov.pl/.

Jeżeli chcą Państwo spisać się wyłącznie przy pomocy rachmistrza, a on do tej pory nie skontaktował się telefonicznie czy nie odwiedził respondenta w miejscu zamieszkania, prosimy o kontakt z Gminnym Biurem Spisowym w Sochocinie, pod numerem tel. 23 661 80 01 (wew. 45).

Uprzejmie prosimy o przekazanie tej informacji osobom starszym z Państwa rodzin, znajomym, a także sąsiadom. Pomóżmy w spisaniu się bliskim osobom, dla których samodzielne wywiązanie się z tego obowiązku może być trudnością.

Skip to content