Badanie wzroku w Sochocinie. Bezpłatnie przebadano 21 osób

Badanie wzroku w Sochocinie. Bezpłatnie przebadano 21 osób

W czwartek, 15 lipca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Sochocin odbyła się akcja badania wzroku mieszkańców sochocińskiej gminy. Swoje oczy bezpłatnie przebadało 21 pacjentów.

Do bezbolesnego, kompleksowego badania mogła przystąpić każda chętna osoba od 14. roku życia. Sala konferencyjna, w której odbywały się badania, wyposażona została w specjalistyczny sprzęt, pozwalający sprawdzenie oczu. Optometrysta Wojciech Pałuska wykonał zarówno badanie komputerowe, jak również przy użyciu tablicy z cyframi lub literami. W ramach badania każdy pacjent otrzymał pełną informację, jak można poprawić swój wzrok i jak o niego dbać.

– Profilaktyka jest bardzo istotna. O oczy trzeba dbać, zwłaszcza teraz, w dobie komputerów i smartfonów – mówi doświadczony specjalista Wojciech Pałuska. – Czynności wykonane w badaniu optometrycznym mają dostarczyć wystarczającej wiedzy o procesie widzenia pacjenta, aby później podjąć właściwe decyzje, co do zalecanych pomocy optycznych, ćwiczeń wzrokowych czy profilaktyki narządu wzroku – dodaje.

Badania okulistyczne przeprowadziła firma „Na Oku”. O kolejnych, podobnych przedsięwzięciach profilaktycznych, będziemy informować na bieżąco.

Skip to content