Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 29 kwietnia 2024 | Imieniny: Rity, Katarzyny, Bogusława | zachmurzenie duże 22°C

Certyfikaty „Marka Przyjazne Mazowsze” wręczone. Mamy swojego przedstawiciela [FOTO]

W czwartek, 10 listopada w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie przedstawicielki Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze, prezes Danuta Kucińska i zastępca prezesa Agnieszka Matoblewska wręczyły certyfikaty „Marka Przyjazne Mazowsze”, przyznane przez kapitułę w ramach czwartej edycji konkursu. W wydarzeniu wzięli także udział burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński i dyrektor sochocińskiego domu kultury Kryspin Kadej.

Celem certyfikatu Marka Przyjazne Mazowsze jest wyróżnienie produktów i przetworów żywnościowych wysokiej jakości, produkowanych na terenie Lokalnej Grupy Działania – Przyjazne Mazowsze i odległych od tego obszaru do 50 km, między innymi takich jak: warzywa, owoce, soki tłoczone, miód, dynie, chleb, wędliny, sery, oleje, ale także rękodzieła i rzemiosła, usług oraz inicjatyw, promujących obszar LGD – PM.

W tym roku, po raz czwarty kapituła Marki Przyjazne Mazowsze przyznała dziewięć certyfikatów, w następujących kategoriach: produkt, usługa i inicjatywa.

W kategorii „Produkt” certyfikat przyznano dla:

  • Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Kołozębia, za chleb gospodarza Roberta Ciuka;
  • Koła Gospodyń Wiejskich Ciecierzanki z Ciecierska, za nalewką cytrynową – „Dar Ciecierzanek”;
  • Koła Gospodyń Wiejskich Ciecierzanki z Ciecierska, za kaczkę faszerowaną;
  • Koła Gospodyń Wiejskich Ciecierzanki z Ciecierska, za rękodzieło;
  • Stanisławy Rólki z Płońska, za malarstwo.

W kategorii „Usługa” certyfikat przyznano dla:

  • Katarzyny Bańkowskiej z Brześcia Nowego, za objazdowy warsztat kreatywny;
  • Małgorzaty Oszczyk z Kroczewa, za kwiaciarnię „Dzika róża”.

W kategorii „Inicjatywa” certyfikat przyznano dla:

  • Stowarzyszenia Academia Europaea Sarbieviana w Sarbiewie, za Międzynarodowy Festiwal Ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego „Chrześcijański Horacy z Mazowsza”.

W kategorii „Usługa” certyfikat został przyznany również Michałowi Wróblowi, za projekt „Błazen Jajosz”, prezenter wydarzeń historycznych i promotor średniowiecznej części historii Mazowsza, który nie mógł być obecny podczas wręczenia certyfikatów.

Każdy, kto otrzyma certyfikat ma prawo do posługiwania się znakiem Marka Przyjazne Mazowsze. Certyfikat uprawnia również do oznakowania wyróżnionych produktów, usług, inicjatyw logiem marki, umieszczania informacji o wyróżnionych produktach, usługach i inicjatywach w materiałach promocyjnych podmiotu i LGD – Przyjazne Mazowsze oraz organizacji współpracujących, korzystania z działań informacyjno-promocyjnych, prowadzonych przez Lokalną Grupę Działania – Przyjazne Mazowsze. Certyfikat przyznawany jest w formie licencji pełnej na okres dwóch lat, z możliwością przedłużenia.

Przy okazji wręczenia certyfikatów uczestnicy obejrzeli film, pod tytułem „Sochocińskie guziki – ślad dawnej tradycji”, w reżyserii Jana Gawryłkiewicza, dokumentujący z niezwykłą starannością technologiczny proces produkcji guzika, a także zwiedzili Izbę Pamiątkową Guzikarstwa.

Wszystkim laureatom oczywiście bardzo serdecznie gratulujemy, a przede wszystkim Panu Robertowi Ciukowi, jak i wszystkim członkom Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Kołozębiu, i życzymy oczywiście kolejnych sukcesów. Produkty lokalne są wyróżnikiem naszego regionu i jego wizytówką, zawsze warto je promować i wspierać.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content