Darmowy transport na szczepienie przeciw koronawirusowi. Specjalna infolinia Urzędu Miasta i Gminy Sochocin

Mieszkańcy gminy Sochocin potrzebujący pomocy w dotarciu do punktu szczepień przeciwko COVID-19 powinni zgłaszać się do gminnej infolinii, pod numerem tel. 23 661 80 01 (wew. 15), czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00–16.00. Pod tym numerem udzielane będą też ogólne, pozyskane ze strony internetowej polskiego rządu informacje o Narodowym Programie Szczepień.

Możliwość darmowego transportu do punktów szczepień dla mieszkańców sochocińskiej gminy jest skierowana do dwóch grup. Skorzystać z niej mogą osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności w stopniu znacznym, a także seniorzy, mający problemy z samodzielnym dotarciem do punktów szczepień. Osoby potrzebujące pomocy w dotarciu na szczepienie przeciwko koronawirusowi powinny zgłosić się, dzwoniąc na przygotowaną w tym celu przez Urząd Miasta i Gminy Sochocin specjalną infolinię. Pracownicy urzędu obsługujący gminną infolinię nie dokonują rejestracji na szczepienia, nie udzielają informacji medycznych dot. szczepień.

Jak zapisać się na szczepienie?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz cztery możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie – jeśli podałeś numer telefonu – otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień na swoim terenie

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

4. Wyślij SMS na numer 664 908 556

Wyślij SMS na numer 664 908 556 o treści: SzczepimySie.

System pokieruje Cię krok po kroku: najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Sprawdź szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.

Punkt szczepień na terenie gminy Sochocin:

1. Szymon Lejkowski Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Sochocin, ul. Ciechanowska 14, nr tel. 23 661 80 06.

Jeżeli w Twojej okolicy nie ma dostępnego terminu – wypełnij formularz zgłoszenia

Jeżeli w Twojej okolicy nie ma już dostępnych wolnych terminów, możesz wypełnić formularz zgłoszenia, dostępny na stronie internetowej https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/. Konsultanci skontaktują się z Tobą, gdy sytuacja się zmieni i pojawią się nowe wolne terminy.

Szczepienia dla seniorów w Polsce rozpoczęły się 25 stycznia 2021 r. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Informacje o tym pojawiać będą się sukcesywnie na rządowej stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja.

Klauzula informacyjna_transport dla osób mających trudności w dostaniu się na szczepienie

Skip to content