Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 28°C

Dzień Olimpijski z Dariuszem Dziekanowskim w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 25 marca w Szkole Podstawowej w Sochocinie odbył się Dzień Olimpijski w ramach cyklu sportowego pod nazwą „Mazowsze zdrowo i sportowo”. Gościem specjalnym wydarzenia był Dariusz Dziekanowski, legenda polskiego futbolu, wielokrotny mistrz Polski oraz reprezentant kraju.

Wszyscy młodzi wiekiem uczestnicy sochocińskiego spotkania mogli rywalizować w pięcioboju sportowym, w następujących dyscyplinach: łucznictwo, serw siatkarski, skok w dal z miejsca, rzut do kosza, slalom sportowy/tor przeszkód, pamiętając oczywiście o starej prawdzie, że sport i ruch, to zdrowie.

Oprócz aktywności sportowych, młodzież brała udział w quzie z nagrodami, prowadzonym przez Piotra Walewskiego z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W sportowej imprezie udział wzięli, między innymi: radny sejmiku województwa mazowieckiego Paweł Obermeyer, radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński, dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, a także dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sochocinie Marzena Stawicka.

Wydarzenie „Mazowsze zdrowo i sportowo” organizowane jest w ramach 25-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego. Jego współorganizatorem jest również Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content