Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Dzień patrona i święto pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Kołozębiu [GALERIA]

blank

To był bardzo uroczysty piątek w Szkole Podstawowej imienia świętego Jana Pawła II w Kołozębiu. W dniu 21 października, oprócz szkolnych obchodów dnia patrona, odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów.

Piątkową uroczystość rozpoczęła msza święta w kaplicy w Kołozębiu, odprawiona przez proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie, księdza Czesława Stolarczyka. Po mszy ustawiono symboliczny znicz, pod znajdującym się w szkole popiersiem patrona – św. Jana Pawła II. Święto patrona zakończyło się odśpiewaniem hymnu szkoły, a potem nastąpiła uroczystość, w której bohaterami byli już tylko najmłodsi uczniowie.

Ślubowało dziewięcioro pierwszoklasistów, a na uczniów oficjalnie pasowała ich dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołozębiu Małgorzata Tomaszek.

Nowi uczniowie zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Elżbiety Ziółek.

Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na ucznia i prezenty, mianowicie książki pod tytułem „Pierwsze abecadło”, a w imieniu burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego upominki wręczyła im kierownik wydziału administracji i edukacji Agnieszka Orzepowska.

Prezenty od rady rodziców wręczyły najmłodszym przewodnicząca Małgorzata Makowska i Anna Tobolska. Nie zabrakło też upominków dla dzieci od przedstawicieli rodziców pierwszoklasistów.

Na koniec było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content