Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 29°C

Dzień patrona i święto pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Kołozębiu [GALERIA]

To był bardzo uroczysty piątek w Szkole Podstawowej imienia świętego Jana Pawła II w Kołozębiu. W dniu 21 października, oprócz szkolnych obchodów dnia patrona, odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów.

Piątkową uroczystość rozpoczęła msza święta w kaplicy w Kołozębiu, odprawiona przez proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Jana Chrzciciela w Sochocinie, księdza Czesława Stolarczyka. Po mszy ustawiono symboliczny znicz, pod znajdującym się w szkole popiersiem patrona – św. Jana Pawła II. Święto patrona zakończyło się odśpiewaniem hymnu szkoły, a potem nastąpiła uroczystość, w której bohaterami byli już tylko najmłodsi uczniowie.

Ślubowało dziewięcioro pierwszoklasistów, a na uczniów oficjalnie pasowała ich dyrektor Szkoły Podstawowej w Kołozębiu Małgorzata Tomaszek.

Nowi uczniowie zaprezentowali program artystyczno-edukacyjny, przygotowany pod kierunkiem wychowawcy Elżbiety Ziółek.

Pierwszoklasiści otrzymali dyplomy pasowania na ucznia i prezenty, mianowicie książki pod tytułem „Pierwsze abecadło”, a w imieniu burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego upominki wręczyła im kierownik wydziału administracji i edukacji Agnieszka Orzepowska.

Prezenty od rady rodziców wręczyły najmłodszym przewodnicząca Małgorzata Makowska i Anna Tobolska. Nie zabrakło też upominków dla dzieci od przedstawicieli rodziców pierwszoklasistów.

Na koniec było wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content