Dzikie wysypisko śmieci w sochocińskim lesie zlikwidowane

Dzikie wysypisko śmieci w sochocińskim lesie zlikwidowane

Dzikie wysypisko w pobliskim lesie w Sochocinie zostało uprzątnięte. W sobotę, 17 kwietnia członkowie Wspólnoty Gruntowej w Sochocinie, wraz ze strażakami-ochotnikami jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołozębiu, we współpracy z miastem i gminą Sochocin posprzątali i oczyścili teren, gdzie wyrzucono odpady budowlane, między innymi styropian oraz wełnę mineralną.

Bardzo serdecznie dziękujemy sochocińskiej wspólnocie gruntowej, a także druhom z Osp Kołoząb za zaangażowanie i pomoc w działaniu na rzecz środowiska.

Przypomnijmy, że do dyspozycji mieszkańców miasta i gminy Sochocin jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Sochocinie, przy ulicy Żeromskiego 21, w którym to bezpłatnie można oddać między innymi: tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe, szkło, zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, odpady wielkogabarytowe czy właśnie odpady z remontów. PSZOK świadczy swoje usługi od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00–15.00.

Warto przypomnieć też, że wyrzucanie śmieci w miejscach do tego nieprzeznaczonych, np. tam, gdzie spacerujemy, grozi karą nałożenia mandatu, a przede wszystkim jest nieestetyczne. Las powinien być miejscem, w którym możemy odpocząć, pójść na spacer z rodziną, nacieszyć się otaczającą nas przyrodą, a nie może być jednym wielkim wysypiskiem śmieci.

Skip to content