Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Festiwal muzyki southern rock po raz czwarty w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W southern rockowym klimacie upłynęło sierpniowe, niedzielne popołudnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie. Na scenie wystąpiły trzy zespoły, a wśród nich nasza lokalna grupa, James B. & Friends. To właśnie wczoraj, 21 sierpnia w sochocińskim domu kultury odbyła się czwarta już edycja festiwalu Southern Rock nad Wkrą.

Impreza dla miłośników bluesa, muzyki country i rock and rolla rozpoczęła się koncertem zespołu Off Label, w którym wokalistą jest mieszkaniec gminy Sochocin, James Brierley, znany między innymi z występu w programie pod nazwą „The Voice Senior”, ale też z tego, że równocześnie jest solistą w formacji James B. & Friends.

Następnie na scenie pojawiła się ciechanowska grupa Demobil Blues, która powstała w 1993 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i kompozytora w jednym – Marka Falkiewicza. Rok później Demobil zagrał pierwszy koncert w rodzinnym mieście na ogólnopolskiej imprezie Blues na Dołku, i właśnie od tego momentu rozpoczął się długi szlak koncertów, festiwali, przeglądów w całej Polsce, na których zespół z Ciechanowa stopniowo zdobywał uznanie na scenie polskiego bluesa.

W niedzielę na scenie nie mogło zabraknąć rodzimego zespołu z Sochocina. Mowa tu oczywiście o formacji James B. & Friends, znanej między innymi z występu w programie Must Be the Music, ale przecież nie tylko, ponieważ grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów. Przypomnijmy jeszcze, że współzałożycielem oraz gitarzystą w tym zespole jest Kryspin Kadej, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sochocinie.

Festiwal w Sochocinie miał na celu promocję muzyki southern rock, cieszącej się w Polsce coraz większą popularnością.

Wydarzenie zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, przy dużym udziale sponsorów.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content