Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 27°C

Festiwal muzyki southern rock po raz czwarty w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W southern rockowym klimacie upłynęło sierpniowe, niedzielne popołudnie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie. Na scenie wystąpiły trzy zespoły, a wśród nich nasza lokalna grupa, James B. & Friends. To właśnie wczoraj, 21 sierpnia w sochocińskim domu kultury odbyła się czwarta już edycja festiwalu Southern Rock nad Wkrą.

Impreza dla miłośników bluesa, muzyki country i rock and rolla rozpoczęła się koncertem zespołu Off Label, w którym wokalistą jest mieszkaniec gminy Sochocin, James Brierley, znany między innymi z występu w programie pod nazwą „The Voice Senior”, ale też z tego, że równocześnie jest solistą w formacji James B. & Friends.

Następnie na scenie pojawiła się ciechanowska grupa Demobil Blues, która powstała w 1993 roku z inicjatywy gitarzysty, wokalisty i kompozytora w jednym – Marka Falkiewicza. Rok później Demobil zagrał pierwszy koncert w rodzinnym mieście na ogólnopolskiej imprezie Blues na Dołku, i właśnie od tego momentu rozpoczął się długi szlak koncertów, festiwali, przeglądów w całej Polsce, na których zespół z Ciechanowa stopniowo zdobywał uznanie na scenie polskiego bluesa.

W niedzielę na scenie nie mogło zabraknąć rodzimego zespołu z Sochocina. Mowa tu oczywiście o formacji James B. & Friends, znanej między innymi z występu w programie Must Be the Music, ale przecież nie tylko, ponieważ grupa ma na swoim koncie wiele sukcesów. Przypomnijmy jeszcze, że współzałożycielem oraz gitarzystą w tym zespole jest Kryspin Kadej, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Sochocinie.

Festiwal w Sochocinie miał na celu promocję muzyki southern rock, cieszącej się w Polsce coraz większą popularnością.

Wydarzenie zorganizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, przy dużym udziale sponsorów.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content