Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | bezchmurnie 19°C

Gotowa kanalizacja w Sochocinie. Można już przyłączać się do nowej sieci

Zakończył się kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej w Sochocinie. Oznacza to, że mieszkańcy mogą już podłączyć swoje posesje do nowo powstałej sieci kanalizacyjnej. Zadanie zrealizowano w ramach większego projektu pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Sochocin (etap II b i III), wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w miejscowości Kondrajec”, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.

Zakres rzeczowy inwestycji obejmował budowę sieci kanalizacji o długości prawie 7 km w dwunastu ulicach: Płońska, Ciechanowska, Wojska Polskiego, Zakościelna, Kościelna, Żeromskiego, Wolności, Pułaskiego, Akacjowa, Polna, Kościuszki oraz Sosnowa. Do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej, będącej przedłużeniem istniejącej, będzie się mogło podłączyć ponad 500 użytkowników. Ale to jeszcze nie wszystko. Ponadto w ramach projektu zaplanowano modernizację i rozbudowę gminnej oczyszczalni ścieków w Kondrajcu. W tej sprawie został ogłoszony odrębny przetarg. Tutaj zakres prac obejmuje zarówno przygotowanie projektu budowlanego, jak i wykonanie prac budowlanych.

Przypomnijmy, że na realizację ww. przedsięwzięcia gmina Sochocin otrzymała unijne dofinansowanie z Funduszu Spójności w kwocie ponad 5 mln zł. Całkowitą wartość realizacji całego projektu oszacowano na blisko 9,9 mln zł. Wszelkie prace związane z budową kanalizacji w Sochocinie wykonała ciechanowska firma „Plast-Bud”.

Wszyscy mieszkańcy, którzy mają pytania bądź wątpliwości związane z przyłączeniem się do sieci kanalizacyjnej, proszeni są o kontakt z Gminnym Zakładem Komunalnym w Sochocinie, przy ul. Żeromskiego 21. Informacje udzielane są również telefonicznie pod numerem tel. 23 661 81 20. Wszystkie wymagane wnioski i druki są dostępne w siedzibie sochocińskiego zakładu komunalnego, a także na stronie internetowej pod adresem: http://sochocin.nazwa.pl/zaklad/wordpress/.

Ponadto informujemy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, właściciele posesji, którym stworzono taką możliwość, mają obowiązek przyłączenia swoich nieruchomości do wybudowanej sieci kanalizacyjnej. Obowiązek ten nakłada ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

KW

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content