Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Jarmark świąteczny 2022 w Sochocinie. Tak było w sobotę [ZDJĘCIA]

W sobotę, 10 grudnia w sochocińskim rynku odbyła się kolejna już edycja gminnego jarmarku bożonarodzeniowego. Wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: pięknym rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi, świąteczne iluminacje, rozgrzewająca herbata, święty mikołaj – to tylko niektóre atrakcje sobotniej imprezy. Właśnie dlatego w grudniu miejscem, gdzie najmocniej w Sochocinie odczuć można atmosferę świąt, jest rynek.

Podczas jarmarku można było nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu, a także spoza miasta i gminy Sochocin. Wśród jarmarkowych specjałów znalazły się między innymi: artystycznie wykonane pierniki, ciasta, sery, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje.

Nie mogło oczywiście zabraknąć śnieżynki, elfa i świętego mikołaja, który chętnie pozował do wspólnych zdjęć i rozdawał czerwone czapeczki. W jego domku najmłodsi mogli sami ozdobić pierniki, udekorować bombki oraz stworzyć łańcuch choinkowy.

Atrakcją sochocińskiego jarmarku była również okolicznościowa, klimatyczna fotobudka.

Za wszelką pomoc w organizacji przedsięwzięcia bardzo serdecznie dziękujemy jednostkom Ochotniczej Staży Pożarnej w Sochocinie i Kołozębiu.

Organizatorem sobotniego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin, natomiast partnerami byli: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content