Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 22 kwietnia 2024 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera | zachmurzenie duże 5°C

Kolumny wojskowe na polskich drogach od 12 lutego

Od poniedziałku, 12 lutego do końca maja 2024 r., na drogach niemal całego kraju, będzie zwiększony ruch pojazdów wojskowych, związany z ćwiczeniami wojsk NATO Steadfast Defender-24 i ich polską częścią Dragon-24. Wojsko przemieszczać się będzie niemal po wszystkich województwach, na autostradach, drogach ekspresowych i krajowych.

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego, we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane także z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie.

Sztab Generalny prosi o niepublikowanie zdjęć

Wojsko zaapelowało też o ochronę danych i niepublikowanie informacji oraz zdjęć przedstawiających ruchy wojsk i ich lokalizację, daty i godziny przejazdów poszczególnych kolumn czy informacji dotyczących startów i lądowań statków powietrznych. Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content