Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Sochocin z dnia 28 kwietnia 2021 roku

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Sochocin z dnia 28 kwietnia 2021 roku

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

uprzejmie informujemy, że 3 maja br., o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie odbędzie się uroczysta msza święta za Ojczyznę, w związku z 230. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, a także w intencji strażaków, z okazji wspomnienia ich patrona, św. Floriana.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, nie odbędą się tradycyjne gminne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Nie odbędzie się tradycyjny przemarsz delegacji i pocztów sztandarowych, nie będzie również uroczystej akademii w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie.

Przypomnijmy, że Sejm w 2020 roku przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 rokiem Konstytucji 3 Maja. Dlaczego tak się stało? Właśnie w 2021 roku mija 230 lat od ustanowienia tej bardzo ważnej dla historii ustawy rządowej.

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, zachęcamy Państwa do uczczenia tego święta w swoich domach, między innymi poprzez wywieszenie flagi narodowej.

Ponadto dzień wcześniej, w niedzielę, 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe obchodzone w Polsce od 2004 roku.

Skip to content