Setki mieszkańców gminy Sochocin i powiatu płońskiego pojawiło się w minioną sobotę, 1 lipca na plenerowym festynie z okazji obchodów „I Letniego Pikniku Rodzinnego”.
Tegoroczna impreza obfitowała w bardzo atrakcyjne wydarzenia. Świętowanie na scenie rozpoczęła sochocińska orkiestra dęta i Kapela Folkowa Sochocin. Wielkiego otwarcia pikniku dokonali burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, oraz z ramienia marszałka województwa mazowieckiego Andrzej Różycki, natomiast Powiat Płoński reprezentował przewodniczący powiatowej rady Dariusz Żelasko.
W sobotę nie zabrakło innych rodzimych zespołów. Mowa tu o nowym projekcie, mianowicie grupie pod nazwą „Symetria”, a także formacji James B. & Friends, znanej między innymi z występu w programie Must Be the Music. Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo – Spontan, twórcy m.in. hitu pod tytułem „Farbowany włos”. A potem jedną z najdłuższych nocy w Sochocinie rozświetlały dyskotekowe światła.
Nie mogło zabraknąć również parku rozrywki, ogródka gastronomicznego czy stoisk handlowych. Były także gry i zabawy dla najmłodszych. Tu o dobre humory dzieci zadbali animator Piotr Jezierski i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołozębiu.
Sobotnie wydarzenie poprowadzili Weronika Olechowicz i Michał Kowalski.
Przedsięwzięcie współorganizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Tekst i zdjęcia: Kamil Wojciechowski