Wtorek 09 sierpnia 2022 | Imieniny: Romana, Ryszarda, Edyty | blank zachmurzenie umiarkowane 22°C

Ksiądz Tomasz Baranowski opuszcza sochocińską parafię [FOTO]

Po siedmiu latach kapłańskiej posługi jako prefekt w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sochocinie, ksiądz wikariusz Tomasz Baranowski zmieni miejsce duszpasterskiej służby i przeniesie się do Żuromina. W niedzielę, 23 sierpnia w sochocińskim kościele odbyła się uroczysta msza święta, podczas której pożegnano i podziękowano kapłanowi za lata jego posługi. W uroczystości wzięła udział liczna społeczność gminy Sochocin, goście oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Ksiądz Tomasz Baranowski do Sochocina trafił w sierpniu 2013 roku, kiedy to opuścił Parafię pw. św. Józefa w Ciechanowie. Decyzją biskupa płockiego Piotra Libery, będzie mianowany wikariuszem Parafii pw. św. Antoniego w Żurominie. W jego miejsce przyjdzie ks. Wiesław Jóźwiak, dotychczasowy wikariusz Parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Płocku.

W niedzielnej uroczystości uczestniczyli liczni wierni: przedstawiciele sochocińskiego samorządu, nauczyciele i młodzież, służba liturgiczna, przedstawiciele rady parafialnej czy kółek różańcowych.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content