Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 28°C

Miejsko-Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024. OSP Drożdżyn na pierwszym miejscu [ZDJĘCIA]

W sobotę, 29 czerwca, na sochocińskim stadionie rozegrano zawody sportowo-pożarnicze ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sochocin. Była to świetna okazja do wzajemnej rywalizacji i pokazu wyszkolenia bojowego strażaków.

Do zawodów przystąpiło osiem jednostek OSP, które wystawiły łącznie 17 drużyn. Rozegrano jedną konkurencję (ćwiczenie bojowe), zarówno w kategorii seniorów, młodzieżowych zespołów pożarniczych, jak i drużyn kobiecych.

W kategorii seniorów gminną rywalizację wygrała jednostka OSP Drożdżyn z wynikiem 38,22 sek. Drugie miejsce z czasem 41,09 sek. zajęli zawodnicy OSP Idzikowice, natomiast na trzecim miejscu znalazła się druga drużyna OSP Drożdżyn z wynikiem 43,28 sek.

Na zakończenie Wicestarosta Płoński i jednocześnie prezes zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sochocinie Jacek Ryziński, burmistrz miasta i gminy Sochocin Jacek Podgórski oraz komendant Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku st. bryg. Artur Czachowski wręczyli dyplomy i puchary, dziękując wszystkim startującym drużynom za udział w zmaganiach strażackich i zdrową rywalizację, a jednostkom OSP za stałą współpracę, a także gotowość bojową.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja PSP Płońsk, w następującym składzie: sędzia główny bryg. Andrzej Głowacki, st. kpt. Marcin Lemanowicz i asp. sztab. Jarosław Zając.

Warto wspomnieć, że dla każdej z jednostek, które uplasowały się na podium, Samorząd Województwa Mazowieckiego przekazał odpowiedni sprzęt strażacki.

Bardzo dziękujemy zawodnikom i kibicom za miłą oraz sportową atmosferę.

Wyniki końcowe tegorocznych zawodów:

Męskie drużyny pożarnicze:

 1. OSP Drożdżyn 38,22
 2. OSP Idzikowice 41,09
 3. OSP Drożdżyn II 43,28
 4. OSP Smardzewo 45,25
 5. OSP Ślepowrony 45,94
 6. OSP Sochocin 50,46
 7. OSP Kołoząb 50,87
 8. OSP Kondrajec 73,47
 9. OSP Milewo 103,31

Kobiece drużyny pożarnicze (bez czasu):

 1. OSP Drożdżyn i OSP Smardzewo.

Młodzieżowe drużyny pożarnicze (bez czasu):

 1. OSP Smardzewo, OSP Smardzewo II, OSP Ślepowrony, OSP Kołoząb, OSP Kołoząb II, OSP Kołoząb III.
Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content