Narodowy Spis Powszechny 2021 – list do mieszkańców miasta i gminy Sochocin

Narodowy Spis Powszechny 2021 – list do mieszkańców miasta i gminy Sochocin

Szanowni Państwo,

od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w mieście i gminie Sochocin.

Mając świadomość powagi obecnej, trudnej i nieprzewidywalnej sytuacji, podczas której na pierwszym miejscu jest troska o zdrowie, dołożono wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo. Dlatego też przyjęte obecnie metody udziału w spisie wykluczają konieczność kontaktu osobistego z osobami z zewnątrz.

Podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy, poprzez aplikację dostępną na stronie https://spis.gov.pl/. W ten sposób możemy wypełnić obowiązek spisowy w domu w dogodnym dla siebie terminie. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL, wraz z nazwiskiem rodowym matki.

Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą zgłosić się do Urzędu Miasta i Gminy Sochocin, gdzie będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem i przeszkolony pracownik naszego urzędu. Drugą wygodną i bezpieczną opcją jest spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer tel. 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

Rachmistrzowie włączą się do prac spisowych w późniejszym terminie i w pierwszej kolejności, ze względu na sytuację epidemiczną, będą się kontaktować z niespisanymi osobami telefonicznie.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone. W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel. 23 661 80 01, e-mail: gmina@sochocin.pl).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej https://spis.gov.pl/.

Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za miasto i gminę Sochocin, apeluję o udział w spisie powszechnym 2021.

Gminny Komisarz Spisowy

Burmistrz Miasta i Gminy Sochocin

Jerzy Ryziński

Skip to content