Wtorek 29 listopada 2022 | Imieniny: Błażeja, Saturnina | blank bezchmurnie 1°C

Nasze jednostki OSP z dofinansowaniem na sprzęt strażacki i drużyny młodzieżowe

blank Źródło zdjęcia: Płońszczak

W poniedziałek, 19 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Marek Ryszka podpisał wiele umów dofinansowujących zakup strażackiego sprzętu, instalację paneli fotowoltaicznych na budynkach ochotniczych straży pożarnych, a także na wsparcie młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Wśród dofinansowanych jednostek znalazły się trzy jednostki OSP z terenu miasta i gminy Sochocin.

W spotkaniu wzięli udział lokalni samorządowcy i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, oraz mazowiecki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Nowosielski.

Dotacje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup sprzętu i wyposażenia służącego do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zagrożeń trafią do jednostek OSP w Sochocinie (19 460,00 zł) i OSP w Smardzewie (12 254,11 zł).

Ponadto podpisano umowy na dofinansowanie aktywowania i doposażenia młodzieżowych drużyn pożarniczych. Tutaj środki finansowanie otrzyma jednostka OSP w Kołozębiu (12 755,10 zł).

Więcej informacji na ten temat na oficjalnej stronie internetowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod następującym adresem: https://wfosigw.pl/blisko-1-milion-zlotych-z-wfosigw-w-warszawie-trafi-do-ochotniczych-strazy-pozarnych-z-powiatow-plonskiego-i-zurominskiego-na-zakup-nowego-sprzetu-i-wyposazenia-termomodernizacje-oraz-instalacje-pane/.

blank Zdjęcie: Płońszczak

blank

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2022 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

blank

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 10 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie, Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie i Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Skip to content