Czwartek 30 listopada 2023 | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego | słabe opady śniegu -5°C

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej w Smardzewie [ZDJĘCIA]

Uroczystość pasowania na ucznia, to zawsze bardzo ważna chwila – zarówno dla najmłodszych, kadry, jak i rodziców. Dziecko zostaje przyjęte do szkolnej społeczności i staje się pełnoprawnym uczniem.

Taka uroczystość, zorganizowana z tej okazji odbyła się w środę, 18 października w Szkole Podstawowej imienia Powstańców Styczniowych 1863 roku w Smardzewie.

Po złożeniu uroczystego ślubowania pierwszoklasistów, pasowania każdego dziecka na ucznia dokonała ogromnym, czerwonym ołówkiem dyrektor Beata Sacherska. Tym samym każde dziecko zostało włączone w poczet uczniów szkoły w Smardzewie.

Wszystkie maluchy spisały się na medal.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy „pierwszak” otrzymał dyplom i drobny upominek, również między innymi od burmistrza miasta i gminy Sochocin Jerzego Ryzińskiego, a także sekretarza sochocińskiej gminy Marzanny Kucharzak i przewodniczącego Rady Miejskiej w Sochocinie Stanisława Kwiatkowskiego.

Oczywiście nie zabrakło też czegoś „słodkiego”.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Jarmark bożonarodzeniowy 2023 – zapraszamy na Rynek w Sochocinie

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

w sobotę, 9 grudnia, w godzinach 10.00–13.30 na sochocińskim Rynku odbędzie się kolejna już edycja gminnego jarmarku świątecznego.

Serdecznie zapraszamy na wspólne spotkanie i degustację rozgrzewającej herbaty oraz świątecznych smakołyków.

Podczas jarmarku będzie można nabyć regionalne, swojskie produkty i ręcznie wykonane świąteczne wyroby – wszystko prosto od lokalnych wystawców, przedsiębiorców, rzemieślników i rękodzielników z naszego terenu i spoza miasta i gminy Sochocin.

Wśród jarmarkowych specjałów zakupić będzie można między innymi: pięknie zdobione pierniki, ciasta, smakowite miody, kolorowe, bożonarodzeniowe ozdoby i dekoracje, a także inne niepowtarzalne produkty.

Będzie miło i świątecznie – serdecznie zapraszamy gości oraz mieszkańców miasta i gminy Sochocin, wspólnie z całymi rodzinami.

Na najmłodszych czekać będą liczne atrakcje: słodkości, zabawy i konkursy, a przede wszystkim święty Mikołaj. Atrakcją sochocińskiego jarmarku będzie również klimatyczna fotobudka. Wstęp wolny.

Organizator:

Miasto i Gmina Sochocin, w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sochocinie i Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, we współpracy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Sochocinie.

Udział w wydarzeniu oznacza jednoznaczne i dobrowolne wyrażenie zgody, w rozumieniu art. 6 ust. 1, lit. a rozporządzenia RODO na utrwalenie i wykorzystanie wizerunku danej osoby jako uczestnika wymienionego wydarzenia, w szczególności w postaci publikacji zdjęć danej osoby w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja wordowska)

Regulamin Jarmarku bożonarodzeniowego 2023 (wersja .pdf)

Informacje dot. przetwarzania danych zbieranych podczas wydarzeń organizowanych lub współorganizowanych przez miasto i gminę Sochocin (wersja wordowska)

Skip to content