Piknik zdrowia i profilaktyki przeciw COVID-19 zawitał do Sochocina [ZDJĘCIA]

Piknik zdrowia i profilaktyki przeciw COVID-19 zawitał do Sochocina [ZDJĘCIA]

W sobotę, 31 lipca mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogli skorzystać z porad specjalisty oraz zaszczepić się przeciwko COVID-19.

W ostatnią sobotę lipca na ulicy Guzikarzy w Sochocinie odbył się piknik, podczas którego zachęcano nie tylko do szczepień, ale również do dobrej zabawy.

Otwierająca plenerowy piknik sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze podkreśliła, że szczepionka jest dzisiaj jedyną szansą na powstrzymanie pandemii koronawirusa. Przypomniała, że bardzo ważne jest, by zaszczepiło się jak najwięcej osób, ponieważ dzięki temu możemy wrócić do normalności, za którą tak wszyscy tęsknimy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla dzieci. Były m.in. przeróżne zabawy sportowe i konkursy z animatorem, był dmuchany zamek z kulkami, na najmłodszych czekało też malowanie buziek. Strażacy-ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Obecni na pikniku mogli skosztować darmowych lodów wprost ze znanej lokalnie mobilnej lodziarni. Rozdawane były także gadżety gminne, zawierające hasło „#SZCZEPIMYSIĘ”.

Dodatkowo w trakcie trwania pikniku, między godziną 9.00 a 13.00 każdy chętny mógł się zaszczepić w pobliskim ośrodku zdrowia w Sochocinie bez wcześniejszej rejestracji.

Partnerami sobotniej imprezy byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, a także Stowarzyszenie Aktywnie Zakręceni im. Marka Kasprzaka.

Skip to content