Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Po angielsku, niemiecku i rosyjsku. Międzygminny Konkurs Piosenki i Poezji w Języku Obcym po raz siódmy

W czwartek, 25 kwietnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie reprezentanci 7 szkół z: Jońca, Baboszewa, Lisewa, Ojrzenia, Smardzewa, Kołozębia i Sochocina, mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności językowe podczas 7. Międzygminnego Konkursu Piosenki i Poezji w Języku Obcym, zorganizowanego przez Zespół Nauczycieli Języków Obcych Szkoły Podstawowej w Sochocinie. Łącznie wystąpiło 23 młodych artystów, w 12 piosenkach i 7 wierszach.

Galę konkursową otworzyła dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beata Grabarczyk-Tomaszewicz. Hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu brzmi następująco: „Z piosenką i poezją zdrowo, radośnie i kolorowo”.

Poprzez konkurs organizatorzy chcieli zwrócić uwagę uczniów na różnorodność kulturową Europy, jej wielojęzyczność oraz zachęcić do uczenia się języków obcych, celem lepszego radzenia sobie we współczesnym świecie.

Jury w składzie: przewodnicząca – Agnieszka Orzepowska, członkowie – Magdalena Cywińska, Elżbieta Kupniewska-Makówka, Jolanta Nec i Magdalena Bachman, z pewnością nie będzie miało łatwego zadania. Ocenie podlegają poprawność językowa, sposób prezentacji i ogólne wrażenie artystyczne.

Wyniki 7. edycji konkursu zostaną ogłoszone za kilka dni. Uroczystość rozdania nagród zaplanowano na dzień 8 maja 2024 r.

Spośród licznych uczestników jury wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach konkursowych, choć wybór może okazać się bardzo trudny z uwagi na wyrównany i jednocześnie wysoki poziom językowy oraz artystyczny uczniów.

Czwartkowe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin.

Nagrody rzeczowe ufundował Bank Spółdzielczy w Płońsku Oddział w Sochocinie, Urząd Miasta i Gminy Sochocin, Miejsko-Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sochocinie, a także wydawnictwo Macmillan. O poczęstunek zadbała Rada Rodziców i dyrekcja Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content