Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

„Poeci – dzieciom” po raz 20. w Sochocinie [ZDJĘCIA]

W czwartek, 30 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie, już po raz 20. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Poeci – dzieciom”. Tegoroczna, jubileuszowa edycja wydarzenia związana była z 90-leciem powstania Szkoły Podstawowej imienia majora H. Sucharskiego w Sochocinie i odbywała się pod hasłem „Codzienność szkolna w poezji dla dzieci”.

W konkursie wystąpiło 23 finalistów z 8 szkół podstawowych z: Siedlina, Lisewa, Zaborowa, Kołozębia, Królewa, Ojrzenia, Smardzewa i Sochocina. Młodych recytatorów oceniało jury w następującym składzie: przewodnicząca – dyrektor Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie Beata Grabarczyk-Tomaszewicz, i członkowie – przewodnicząca Rady Miejskiej w Sochocinie Monika Makowska-Chojnacka, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Sochocinie Renata Krawczyk i przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Sochocin Elżbieta Adamkiewicz.

Konkurs poprowadzili Gabriela Kazimierczak i Aleksander Kołodziejski, uczniowie Szkoły Podstawowej w Sochocinie, a nad prawidłowym przebiegiem całego wydarzenia czuwała Magdalena Dyguła.

Decyzją jury nagrody otrzymali:

I miejsce –

Małgorzata Szczepańska – za wiersz „Jak wróbelek Elemelek w szkole uczył się literek” H. Łochockiej (SP Królewo)

II miejsce –

Alicja Kosobudzka – „Ala się przechwala” w wierszu Wnukowskiego Marka (SP Sochocin)

Szymon Żuchowski – „Słowa i Słufka” w wierszu Juliana Tuwima (SP Siedlin)

III miejsce –

Amelia Hawryluk – „Straszny sen” – Maria Terlikowska (SP Zaborowo)

Lena Świerczewska – „Doświadczenie” Małgorzaty Strzałkowskiej (SP Kołoząb)

Maja Świętosławska – „Zosia Samosia” – Julian Tuwim (SP Lisewo)

Wyróżnienia:

Filip Wiśniewski – „Czwarta klasa na obcasach” (SP Siedlin)

Lena Dobrowolska – „Atrament i kreda” (SP Smardzewo)

Lilianna Rydzewska – „Nasza Pani” (SP Ojrzeń)

Adrian Ozdarski – „Nasza Pani się cieszy” (SP Sochocin)

Oliwia Rogalska – „Nasza Pani się cieszy” (SP Sochocin)

Specjalna nagroda książkowa dyrektora Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej powędrowała do Alicji Drążkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Kołozębiu, natomiast specjalną nagrodę książkową dyrektora Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych otrzymał Dawid Jakubowski ze Szkoły Podstawowej w Sochocinie.

Organizatorem wydarzenia, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński, jak co roku, był zespół edukacji wczesnoszkolnej Publicznego Zespołu Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Sochocinie, a nagrody książkowe ufundował Urząd Miasta i Gminy Sochocin.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content