Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Półwieczna miłość, czyli złote gody w mieście i gminie Sochocin [ZDJĘCIA]

W środę, 15 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego. 50 lat przeżyło ze sobą w małżeństwie 11 par z terenu miasta i gminy Sochocin.

Pary małżeńskie, które obchodziły złote gody, to: Państwo Teresa i Zbigniew Arciszewscy, Państwo Bernarda i Henryk Gierkowscy, Państwo Zofia i Ryszard Gocejna, Państwo Danuta i Henryk Król, Państwo Jadwiga i Zygmunt Kołodziejczyk, Państwo Wanda i Henryk Kowalczyk, Państwo Urszula i Zygmunt Prokopczyk, Państwo Urszula i Edward Rudzińscy, a także trzy pary nieobecne podczas środowej uroczystości: Państwo Stefania i Henryk Karwowscy, Państwo Krystyna i Jan Sosnowscy, Państwo Alina i Stanisław Załęccy.

Szanownym jubilatom przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie wręczył burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński. Zgodne małżeństwa otrzymały także kwiaty i kosze ze słodyczami. Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu teatralno-kabaretowej grupy „Animagia”, działającej przy sochocińskim domu kultury, pod kierownictwem Anny Sobótki. Były również występy solistek: Eweliny Smolińskiej i Kingi Kajtaniak. Nie zabrakło też symbolicznego tortu oraz wspólnego poczęstunku.

W uroczystym spotkaniu, oprócz jubilatów i ich rodzin, wzięli udział między innymi: kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Sochocinie Lilianna Adamska, sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sochocinie Dariusz Kujawski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Kryspin Kadej i radny Rady Powiatu Płońskiego Jacek Ryziński.

 

 

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content