Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie duże 11°C

Pracownicy gospodarki komunalnej weryfikują „śmieciowe” deklaracje w gminie Sochocin

Pracownicy gospodarki komunalnej weryfikują „śmieciowe” deklaracje w gminie Sochocin

Ze względu na liczne przypadki zaniżania liczby mieszkańców w domach jednorodzinnych i mieszkaniach, w deklaracjach o wysokości opłaty za wywóz śmieci, Urząd Gminy Sochocin prowadzi ogólnogminną kontrolę, by wykluczyć wszelkie ewentualne nadużycia. Chodzi o potwierdzenie danych podanych przez właścicieli domów w deklaracjach dotyczących liczby mieszkańców. Od tej liczby zależy wysokość opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Sprawdzana jest ilość osób zamieszkujących na danej nieruchomości, gdzie wytwarzane są odpady podlegające naliczeniu opłat.

W przypadku stwierdzenia niezgodności danych w deklaracjach ze stanem faktycznym, czyli w sytuacji, gdzie w danym domu mieszka więcej osób, niż deklarowano, koszty tego procederu ponoszą inni mieszkańcy, a mianowicie Ci, którzy uczciwie podają liczbę lokatorów i płacą za odbiór odpadów. Zaniżanie liczby mieszkańców powoduje, że koszty są rozkładane na mniejszą liczbę odbiorców usługi i opłaty rosną.

Apelujemy do mieszkańców gminy Sochocin, aby sami zgłaszali się do urzędu, celem złożenia aktualnej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością. Niewypełnienie tego obowiązku będzie prowadziło do wszczęcia postępowania i wydania decyzji administracyjnej w tej sprawie, naliczającej opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Dodajmy jeszcze tylko, że deklarację można złożyć bezpośrednio u pracownika urzędu gminy w pokoju nr 9, wysłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej (wymaga posiadania podpisu elektronicznego). Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 23 661 80 25 (wew. 27).

KW

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content