Piątek 27 stycznia 2023 | Imieniny: Przybysława, Anieli, Jerzego | zachmurzenie duże 1°C

Programowanie w świecie retro gier dla dzieci i młodzieży. Startują bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”

Po półrocznej przerwie powraca największe programistyczne wydarzenie dla dzieci i młodzieży. Już w lutym odbędzie się kolejna edycja „Koduj z Gigantami”, czyli bezpłatnej akcji edukacyjnej, która obejmie całą Polskę. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się podstaw programowania, a przy tym poznają gry z czasów młodości swoich rodziców. W Sochocinie wydarzenie to odbędzie się w dniu 7 lutego w Publicznym Zespole Szkół i Przedszkoli Samorządowych.

Wydarzenie wspierają: MEN, GovTech, Sekretarz Stanu w KPRM do spraw cyfryzacji Janusz Cieszyński, NASK i ORE oraz liczni włodarze miast, w których odbędą się zajęcia.

Wyruszmy razem w przeszłość śladami najpopularniejszych gier. Już od 4 do 26 lutego dzieci i młodzież z całej Polski będą mogły wcielić się w rolę programistów sprzed lat, którzy stworzyli klasyki gier komputerowych i wideo. Okazją do tego będzie akcja „Koduj z Gigantami – Retroprogramowanie”, czyli kolejna odsłona cyklicznego wydarzenia z programowania dla dzieci i młodzieży, które organizowane jest bezpłatnie już po raz 12.

Warsztaty odbędą się stacjonarnie w ponad 100 miastach w całej Polsce oraz online w dniach od 4 do 26 lutego 2023 roku. Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl.

Dzięki wykorzystaniu wielu nowoczesnych środowisk programowania spróbujemy połączyć ze sobą świat dzieci i świat rodziców. W zajęciach, specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat.

O akcji Koduj z Gigantami”

„Koduj z Gigantami”, to organizowana już od 7 lat ogólnopolska akcja bezpłatnych warsztatów programistycznych dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest szkoła programowania dla dzieci i młodzieży Giganci Programowania. W lutym 2023 r. akcja odbywać się będzie już po raz 12.

Wszystko zaczęło się od 50 uczniów w Warszawie, a obecnie w akcji biorą udział dziesiątki tysięcy uczestników z całej Polski – stacjonarnie i online, a także młodzi fani kodowania w ponad 10 państwach na świecie.

– Z edycji na edycję rośnie liczba uczestników oraz miejsc, w których odbywają się warsztaty, ale idea wydarzenia wciąż pozostaje ta sama – chcemy pokazać, że programowanie nie ma granic. Przygodę z programowaniem może zacząć każdy, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania – mówi Dawid Leśniakiewicz, jeden z organizatorów wydarzenia i współzałożyciel szkoły Giganci Programowania.

Programistyczna podróż do przeszłości

Środowiska i języki programowania, takie jak na przykład: Minecraft Education Edition, Scratch, Visual Studio, Python, C# i C++ zabiorą dzieci i młodzież w podróż do przeszłości – do świata gier komputerowych ich rodziców. Ucząc się skryptów i podstaw programowania dowiedzą się jak nadać starym grom i programom nowe życie. Stworzenie własnej strony internetowej? Zaprojektowanie gry komputerowej lub samodzielnego programu? Wszystko jest możliwe podczas akcji „Koduj z Gigantami”.

Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

– Każda edycja „Koduj z Gigantami” ma swój motyw przewodni. Co kryje się pod nazwą tej obecnej? Przyjdź na zajęcia i razem z nami odkoduj Retroprogramowanie – zaprasza organizator akcji Dawid Leśniakiewicz, współzałożyciel szkoły Giganci Programowania.

Akcja odbywać się będzie w całej Polsce stacjonarnie i online w dniach od 4 do 26 lutego. Dziś wystartowały już zapisy na warsztaty. Zapraszamy do zapisów na wydarzenie, pod następującym adresem internetowym: www.kodujzgigantami.pl.

Giganci Programowania, to innowacyjna szkoła dla dzieci i młodzieży zainteresowanych nowymi technologiami oraz programowaniem komputerów. Dzięki pomysłowi, który zrodził się w głowach czterech absolwentów Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej w ciągu 7 lat obecności na rynku z kursów Gigantów Programowania skorzystało już ponad 100 tysięcy osób w wieku od 7 do 19 lat.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content