Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Przedszkolaki i ich zimowa piosenka [GALERIA]

„Hu hu ha piosenka zimowa”, pod takim tytułem odbyła się w środę, 8 lutego w Szkole Podstawowej w Smardzewie kolejna już edycja miejsko-gminnego konkursu piosenki dziecięcej, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Impreza miała przede wszystkim charakter edukacyjno-zabawowy, a jej celem była prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych w mieście i gminie Sochocin.

Rozśpiewanych i utalentowanych maluchów nie brakowało. W konkursie wzięło udział pięć grup przedszkolnych z przedszkola w Sochocinie, ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie i Szkoły Podstawowej w Kołozębiu. Przedszkolaki prezentowały się w piosenkach o tematyce zimowej.

Jury w składzie: sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze i dyrektor Szkoły Podstawowej w Smardzewie Beata Sacherska, nie miało łatwego zadania. Ocenie podlegały wykonanie, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie wszystkie grupy zwyciężyły i otrzymały równorzędne, jednakowe nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również czegoś słodkiego.

Konkurs zorganizowany został przez placówkę edukacyjną w Smardzewie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content