Środa 29 marca 2023 | Imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Eustachego | zachmurzenie duże 4°C

Przedszkolaki i ich zimowa piosenka [GALERIA]

„Hu hu ha piosenka zimowa”, pod takim tytułem odbyła się w środę, 8 lutego w Szkole Podstawowej w Smardzewie kolejna już edycja miejsko-gminnego konkursu piosenki dziecięcej, nad którym honorowy patronat objął burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Impreza miała przede wszystkim charakter edukacyjno-zabawowy, a jej celem była prezentacja i promocja twórczości artystycznej dzieci oraz integracja środowisk przedszkolnych w mieście i gminie Sochocin.

Rozśpiewanych i utalentowanych maluchów nie brakowało. W konkursie wzięło udział pięć grup przedszkolnych z przedszkola w Sochocinie, ze Szkoły Podstawowej w Smardzewie i Szkoły Podstawowej w Kołozębiu. Przedszkolaki prezentowały się w piosenkach o tematyce zimowej.

Jury w składzie: sekretarz miasta i gminy Sochocin Elżbieta Krauze i dyrektor Szkoły Podstawowej w Smardzewie Beata Sacherska, nie miało łatwego zadania. Ocenie podlegały wykonanie, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny. Ostatecznie wszystkie grupy zwyciężyły i otrzymały równorzędne, jednakowe nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również czegoś słodkiego.

Konkurs zorganizowany został przez placówkę edukacyjną w Smardzewie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Bezpłatne badania mammograficzne w Sochocinie

Mammografia, to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi.

Zapraszamy mieszkanki miasta i gminy Sochocin w wieku 50–69 lat, które przez ostatnie 24 miesiące nie wykonywały mammografii na bezpłatne badania mammograficzne, w ramach programu profilaktycznego Narodowego Funduszu Zdrowia, bez skierowania lekarskiego, 3 kwietnia w godzinach od 10.00 do 17.00, przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Sochocinie.

Rejestracja pod numerem telefonu 42 254 64 17, lub w sieci na stronie internetowej: www.medica.org.pl.

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem prosimy przygotować dowód osobisty i nr telefonu. Prosimy też o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii znajdą Państwo na stronie, pod następującym adresem internetowym: www.medica.org.pl.

Nie odkładaj badań na później. Zbadaj się i zyskaj spokój.

Skip to content