Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 15 lipca 2024 | Imieniny: Henryka, Włodzimierza, Dawida | bezchmurnie 29°C

Przedwiosenne sprzątanie poboczy i rowów w gminie Sochocin [ZDJĘCIA]

W sobotę, 16 marca, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Idzikowicach, OSP Sochocin i mieszkańcy Idzikowic oraz pobliskich miejscowości wzięli udział w szczytnej akcji sprzątania rowów i poboczy. Wysprzątany został odcinek od cmentarza wojennego w miejscowości Bolęcin do cmentarza parafialnego w Królewie, co daje łącznie ponad 6 kilometrów drogi. Zadbano też o boczne drogi gminne w Idzikowicach.

W akcji uczestniczyło ponad 60 osób. Długo można by wymieniać, jakie „skarby” złowili przy drodze. Oprócz standardowych butelek, puszek i reklamówek ze śmieciami, tym razem na całe szczęście obyło się bez wielkogabarytowych odpadów. Łącznie napełniono ponad 110 worków śmieci o pojemności 120 litrów. Na koniec wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali nagrody niespodzianki, a całość zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.

Organizatorzy nie zamierzają jednak spocząć na laurach i już z tego miejsca zapowiadają oraz serdecznie zapraszają na kolejne porządki Idzikowic i okolic.

Dodajmy jeszcze, że to już szósta taka inicjatywa, zorganizowana przez jednostkę OSP Idzikowice i mieszkańców sołectwa. Podczas ubiegłorocznej akcji, która odbyła się pod koniec marca napełniono ponad 100 worków śmieci o pojemności 120 litrów.

Gratulujemy inicjatywy i zaangażowania.

Pamiętajmy, że takie akcje mają nie tylko walory czysto estetyczne, ale też edukacyjne. Skorzystamy z tego wszyscy.

Partnerami wydarzenia byli: Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Płońsk, Miasto i Gmina Sochocin, a także Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Sochocinie.

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content