Przetarg rozstrzygnięty. Już wkrótce wielka zmiana na Ciechanowskiej i Szkolnej

Przetarg rozstrzygnięty. Już wkrótce wielka zmiana na Ciechanowskiej i Szkolnej

Świetna informacja przed zbliżającym się weekendem. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg na budowę ronda w Sochocinie, na skrzyżowaniu krajowej pięćdziesiątki z drogą powiatową. Wykonawcą zadania pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie mazowieckim na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Sochocin” będzie Zakład Usługowo-Handlowy „KOPTRANS” Witold Piętka z siedzibą w Ciechanowie. Przypomnijmy, że starania o wykonanie tej inwestycji trwają już od kilku lat.

Rondo ma powstać na skrzyżowaniu ulic Ciechanowskiej ze Szkolną, z wykorzystaniem pobliskiego skweru. Wykonanie dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia drogowego sfinansowała gmina Sochocin, a budowę zrealizuje zarządca krajowej drogi, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W przetargu oferty złożyły trzy firmy. ZUH „KOPTRANS” Witold Piętka z Ciechanowa za swoje usługi zaoferował 3 219 579,69 zł.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje rozpoczęcie prac wiosną 2022 roku – informuje rzecznik prasowy warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska. – Planowany termin zakończenia wszelkich robót związanych z budową ronda w Sochocinie, to grudzień bieżącego roku – dodaje rzecznik.

Długo wyczekiwana przebudowa tego niebezpiecznego skrzyżowania usprawni ruch na tej trasie i pomoże miastu bezpiecznie funkcjonować w tym rejonie – podkreśla burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Zakres prac obejmie przebudowę dotychczasowego skrzyżowania na rondo, budowę chodników po prawej i lewej stronie jezdni, wykonanie dwóch zatok autobusowych, przebudowę zjazdów indywidualnych i publicznych, a także budowę oraz przebudowę niezbędnej infrastruktury technicznej ze zmianami w stałej organizacji ruchu.

Skip to content