Środa 04 października 2023 | Imieniny: Rozalii, Edwina, Franciszka | zachmurzenie duże 13°C

Rodzinny Rajd Rowerowy przejechał przez gminy Sochocin i Płońsk [ZDJĘCIA]

W sobotę, 27 maja, blisko 40 osób zdecydowało się wsiąść na rower i ruszyć na trasę rajdu rowerowego, po malowniczych zakątkach gminy Sochocin i gminy Płońsk. Ponownie za środek transportu posłużyły więc wyłącznie rowery. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne brawa.

Wszystko rozpoczęło się od Sochocina i Izby Pamiątkowej Guzikarstwa. Następnie grupa rowerzystów wyruszyła w kierunku Kępy, celem zwiedzenia niezwykle bogatej infrastruktury miejscowego hotelu. Kolejny punkt rowerowej wycieczki, to Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie, gdzie proboszcz smardzewskiej parafii, ksiądz Henryk Dymek przedstawił historię świątyni. A potem udało się już dotrzeć do punktu docelowego rowerowego rajdu – Ślepowron.

W stadninie koni w Ślepowronach na wszystkich czekały chłodne napoje, grochówka, kiełbaska i świeże bułki, a także pokaz jazdy konnej. Na koniec wszystkim uczestnikom rozdano pamiątkowe medale tegorocznej edycji rajdu rowerowego. Nie zabrakło też symbolicznego, pamiątkowego wspólnego zdjęcia.

Organizatorem sobotniego wydarzenia było miasto i gmina Sochocin, natomiast partnerzy turystycznej imprezy, to: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Sochocinie, Stajnia pod Złotą Gwiazdą, Hotel BoniFaCio SPA & Sport Resort w Kępie, Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Smardzewie, Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie, OSP Kołoząb i OSP Idzikowice oraz OSP Ślepowrony.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content