Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 26 lutego 2024 | Imieniny: Mirosława, Aleksandra | pochmurnie 1°C

Sochocin grał z największą orkiestrą świata, i poszedł na rekord. Zebrano ponad 25 tys. zł [ZDJĘCIA]

Do godziny 13.00 na sochocińskich ulicach można było spotkać wolontariuszy z puszkami i czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a po południu mieszkańcy miasta i gminy Sochocin mogli wspólnie grać z Orkiestrą w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

Na ulicach Sochocina kwestowało 16 wolontariuszy. Do puszek największej orkiestry świata trafiło 12 626,13 zł. Dużą popularnością cieszyły się również licytacje, z których uzyskano 10 926,50 zł. Ale to nie wszystko. W tym roku razem ze sztabem w Sochocinie pieniądze zbierali także przedstawiciele sochocińskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego, którzy zorganizowali WOŚPowy „Międzykołowy Turniej Halowej Piłki Nożnej”, i do wspólnego koszyka dorzucili 1750 zł.

W sumie podczas 32. finału zebrano 25 302,63 zł, a to oznacza, że Sochocin ma nowy rekord zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Podczas niedzielnej akcji dopisali nie tylko mieszkańcy miasta i gminy Sochocin, którzy licznie przybyli do sochocińskiego domu kultury, ale też lokalni artyści. Na scenie można było zobaczyć występy grup tanecznych, Kingi Kajtaniak i Eweliny Smolińskiej. Ponadto przed publicznością zaprezentowała się nowa formacja muzyczna, pod nazwą „Rockowa odnowa”.

32. finałowi WOŚP w Sochocinie towarzyszyły liczne dodatkowe atrakcje. Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie zorganizowała dzień otwarty w swojej jednostce dla dzieci i młodzieży, natomiast strażacy-ochotnicy z OSP Kołoząb przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nie można też zapomnieć o Stowarzyszeniu „Kobiety w Centrum” i jego oddziale Płońsk–Sochocin, który po raz pierwszy w Sochocinie dołączył do największej Orkiestry świata. Organizacja na główną licytację przekazała między innymi gadżety w kolorach fuksji i kalendarze, a na swoim promocyjnym fuksjowym stoisku witała przybyłych uczestników słodkim, różowym poczęstunkiem, dobrą książką, balonami dla najmłodszych i malowaniem buziek. Ponadto dzięki stowarzyszeniu można było skorzystać z pomiaru ciśnienia, tętna, saturacji, pomiaru poziomu cukru, nauki samobadania piersi.

Na koniec dodajmy jeszcze, że w tym roku Orkiestra w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sochocinie zagrała już po raz 17. Łączna kwota, jaką udało się zebrać na przestrzeni tych 17 lat, w trakcie wszystkich finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sochocinie, wynosi ponad 159 tysięcy złotych.

Tekst: KW

Zdjęcia: prywatne zbiory Kamila Wojciechowskiego

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs fotograficzny „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy miasta i gminy Sochocin,

rozpoczęła się kalendarzowa oraz astronomiczna zima, a w związku z tym mamy dla Państwa konkurs fotograficzny pod nazwą „Zimowy krajobraz miasta i gminy Sochocin”.

W sochocińskiej gminie nie brakuje przecież niesamowitych zakątków i pięknych, ciekawych miejsc, które warto uwiecznić.

Na Wasze zdjęcia czekamy do dnia 29 lutego 2024 roku. Fotografie, wraz z kartą zgłoszenia udziału w naszym konkursie należy przesłać na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – nr telefonu 23 661 80 01 (wew. 48).

Zapraszamy i zachęcamy zatem do wyprawy i zabawy w fotografowanie. Na autorów najlepszych zdjęć czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy, a także inne informacje dotyczące konkursu, na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Zima potrafi być piękna, mamy nadzieję, że choć trochę będzie biała, i będziemy mogli cieszyć się jej urokami.

Skip to content