Czwartek 29 września 2022 | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała | blank zachmurzenie małe 10°C

Środki ochrony osobistej dla strażaków z OSP Sochocin

Środki ochrony osobistej dla strażaków z OSP Sochocin

Do działań związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, Ochotnicza Straż Pożarna w Sochocinie otrzymała od samorządu województwa mazowieckiego środki ochrony indywidualnej.

W zestawie dla sochocińskich strażaków ochotników znalazło się: 150 maseczek jednorazowych, 15 kombinezonów jednorazowych, 400 par nitrylowych rękawic jednorazowych, 20 worków na odpady o pojemności 120 litrów i 10 litrów płynów do dezynfekcji.

– Środki zostały przeznaczone na zakup pakietów ochrony osobistej i środków odkażających, aby każda jednostka mogła bezpiecznie nieść pomoc w epidemii i mogła docierać do osób potencjalnie zakażonych albo nieść pomoc np. w domach pomocy społecznej czy indywidualnym obywatelom, dzięki temu, że sami będą bezpieczni – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Niebawem do sochocińskiej ochotniczej straży pożarnej, zrzeszonej w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, trafi druga część dostawy, a mianowicie cztery komplety odzieży ochronnej: ubrania specjalne lekkie i hełmy z przyłbicą oraz goglami. Łączna wartość całej dostawy wynosi blisko 14 tys. zł.

KW

 

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Zmiana dodatku węglowego od dnia 20 września 2022 roku

blankSzanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że

we wtorek, 20 września weszły w życie nowe przepisy, na podstawie których, mają być rozpatrywane wnioski o wypłatę dodatków węglowych w wysokości 3 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat wypłaty dodatku węglowego na naszej stronie internetowej, pod następującym adresem: https://www.sochocin.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-dodatku-weglowym-w-gminie-sochocin-wzor-wniosku/.

Skip to content