Szukaj
Close this search box.
Poniedziałek 22 kwietnia 2024 | Imieniny: Kai, Leonii, Sotera | zachmurzenie duże 5°C

Strażacy zagrali dla Mai i Karola [GALERIA]

Zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku zwyciężył w „Strażackim Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sochocinie”. Wspólne spotkanie było również okazją do pomocy charytatywnej na rzecz dwójki dzieci walczących z ciężkimi chorobami – Mai i Karola.

Zmagania piłkarskie odbyły się w sobotę, 2 marca w sochocińskiej hali sportowej. Wystąpiło w nich osiem zespołów ochotniczych straży pożarnych z terenu miasta i gminy Sochocin, a także reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku.

W finałowym meczu zasłużenie spotkały się dwa zespoły – OSP Kołoząb i PSP Płońsk, które wygrały wszystkie swoje spotkania grupowe, i nie straciły w nich ani jednej bramki.

O turniejowej wygranej PSP Płońsk zdecydował jeden gol, którego zdobył Damian Makowski.

W meczu o trzecie miejsce zespół jednostki OSP Sochocin 3:1 pokonał drużynę OSP Idzikowice.

Ponadto towarzysko zagrały także Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ze Smardzewa oraz Kołozębia.

Na zakończenie, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, które wręczali prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Sochocinie Jacek Ryziński i wiceprezes Dariusz Kujawski.

Sobotnia impreza miała również wymiar charytatywny – podczas rozgrywek zbierano środki finansowe na leczenie Mai i Karola. Ostatecznie, zbiórka, przeprowadzona przez Stowarzyszenie Kobiety w Centrum Region Mazowsze – Oddział Płońsk–Sochocin, przyniosła 2676 zł. W trakcie turnieju nie zabrakło też prozdrowotnego, promocyjnego stoiska tej organizacji.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sochocin.

Pełna klasyfikacja turnieju:

  1. PSP Płońsk
  2. OSP I Kołoząb
  3. OSP Sochocin
  4. OSP Idzikowice
  5. OSP Kondrajec
  6. OSP Milewo
  7. OSP Drożdżyn
  8. OSP Smardzewo
  9. OSP II Kołoząb.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content