Sobota 10 czerwca 2023 | Imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Diany | zachmurzenie duże 16°C

Strefa żółta w całej Polsce. Co się zmieni od najbliższej soboty?

Od jutra, 10 października obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa. Strefa żółta zostaje rozszerzona na całą Polskę.

Oznacza to obowiązek zasłaniania ust i nosa:

– w środkach publicznego transportu zbiorowego;

– w miejscach ogólnodostępnych;

– w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej;

– w obiektach handlowych lub usługowych;

– w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu.

Zwolnione z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.

 

Jakie inne obostrzenia obowiązują w strefie żółtej?

– w strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na cztery m kw. w przypadku imprez, takich jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje;

– w siłowniach jest limit osób – jedna na siedem m kw.;

w przestrzeni zamkniętej wydarzenia kulturalne będą mogły odbyć się z udziałem 25% publiczności – taka sama zasada obowiązuje w kinach;

– liczba osób biorących udział w imprezach okolicznościowych nie może przekroczyć 75 osób, z wyłączeniem obsługi – ograniczenie wejdzie w życie 17 października;

– w wydarzeniach kulturalnych, które odbywają się w plenerze, może uczestniczyć maksymalnie 100 osób – jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż jedna osoba na pięć m kw.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp

Rusza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin 2023

Burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński ogłasza konkurs na najpiękniejszy ogród w mieście i gminie Sochocin.

Wystarczy zapoznać się z regulaminem i wysłać do nas zgłoszenie. Na właścicieli najpiękniejszych zielonych zakątków czekają atrakcyjne nagrody.

Na zgłoszenia czekamy do dnia 9 czerwca 2023 roku.

By zgłosić swój udział, wcześniej należy zapoznać się z regulaminem konkursu i wypełnić kartę zgłoszenia. Ocena ogrodów rozpocznie się w drugiej połowie czerwca. Rozstrzygnięcie nastąpi najpóźniej do 30 lipca.

Jury wybierze trzy najpiękniejsze ogrody, dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uczestnictwa. Zgłoszenia można składać w Urzędzie Miasta i Gminy Sochocin, przy ulicy Guzikarzy 9, lub drogą elektroniczną na następujący adres e-mailowy: kamil.wojciechowski@sochocin.pl – numer tel. 23 661 80 01 (wew. 48).

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy zatem mieszkańców sochocińskiej gminy do wzięcia udziału w naszym konkursie.

Regulamin, karta zgłoszenia, a także więcej informacji na stronie internetowej www.sochocin.pl.

Skip to content