Szukaj
Close this search box.
Czwartek 13 czerwca 2024 | Imieniny: Lucjana, Antoniego | zachmurzenie duże 14°C

Umowa podpisana. Miasto i Gmina Sochocin przebuduje i rozbuduje stację uzdatniania wody

Stacja Uzdatniania Wody w Rzach

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Rzy przejdzie gruntowną przebudowę i rozbudowę. Ponadto przy świetlicy wiejskiej w Gutarzewie wybudowana zostanie przydomowa oczyszczalnia ścieków. W poniedziałek, 12 czerwca umowę na realizację tego zadania z Przedsiębiorstwem Instalacyjno-Sanitarnym Woliński Paweł z siedzibą w Ciechanowie podpisali burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński i skarbnik sochocińskiej gminy Marzanna Kucharzak.

Przypomnijmy, że w ramach wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020, na wykonanie inwestycji pod nazwą „Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Rzy, wraz z budową oczyszczalni ścieków dla obiektu użyteczności publicznej w miejscowości Gutarzewo” miasto i gmina Sochocin otrzymało od Samorządu Województwa Mazowieckiego kwotę w wysokości 4 974 858,00 złotych. Co istotne, uzyskane dofinansowanie obejmuje 100% kosztów kwalifikowanych, a więc bez wkładu własnego sochocińskiej gminy.

Przedsięwzięcie za kwotę 4 790 000,00 zł zrealizuje ciechanowska firma Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Sanitarne Woliński Paweł.

Stacja Uzdatniania Wody w miejscowości Rzy działa już ponad 30 lat, a zaopatruje w wodę większość sołectw w mieście i gminie Sochocin, jest to ponad 5 tysięcy mieszkańców. Jakość tej wody też nie jest już najlepsza. Jest to naprawdę bardzo ważna i potrzebna inwestycja – mówi burmistrz miasta i gminy Sochocin Jerzy Ryziński.

Bardzo dziękuję władzom Mazowsza za wsparcie kolejnego przedsięwzięcia inwestycyjnego, tym razem dotyczącego gospodarki wodno-kanalizacyjnej – dodaje burmistrz Jerzy Ryziński.

Inwestycja zostanie przeprowadzona w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. W pierwszym etapie zostanie opracowany projekt, natomiast w drugim przeprowadzone zostaną prace budowlane. Maksymalny okres realizacji wszelkich robót budowlanych zaplanowano na koniec czerwca 2025 roku.

Udostępnij
Twitter
WhatsApp
Skip to content